Ogłoszenia

Ogłoszenia 30.07.2023

1.      Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój). Trwa lipiec, więc adorację kończymy Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa w intencji pokoju.

2.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., a dodatkowo w piątek od godz. 17.00 (szczególnie dla dzieci i młodzieży).

3.      W piątek od 8.30 miesięczne odwiedziny chorych. Zgłoszenia osób spoza stałej listy do środy.

4.      W sobotę rano – nabożeństwo I sobotnie.

5.      Rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą Chrzest, oraz osoby, które będą proszone o bycie chrzestnymi w innych parafiach zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o 16.00 na plebanii.

6.      Za tydzień, w niedzielę 6 sierpnia gościć będziemy ojca Piotra, Oblata Maryi Niepokalanej z Bodzanowa. Będzie głosić kazania, a po mszy św. będzie można nabyć kalendarze misyjne.

7.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: energię elektryczną i gaz: 3355 zł, 13 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 420 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 342 zł (skarbona). Ofiara Kierowców na pomoc dla misjonarzy: 2903 zł i 13 Euro. Dziś kolekta parafialna, za tydzień kolekta parafialna i diecezjalna.

8.      Nasza strona internetowa w minionym tygodniu przeszła dosyć ważną i konieczną aktualizację. W związku z tym niektóre dotychczasowe funkcjonalności jeszcze nie działają tak jak powinny (między innymi moduł rezerwacji terminów Mszy św. i bramka płatności internetowych). W najbliższych dniach wszystko powinno wrócić do pełnej sprawności.

9.      Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

10.  Zbliżamy się do obchodów 90-lecia naszego kościoła i parafii. Planujemy wydanie okolicznościowej publikacji bądź kalendarza parafialnego. Jeśli ktoś ma w swoich zasobach jakieś zdjęcia bądź inne materiały dokumentujące historię naszej wspólnoty, będziemy wdzięczni za ich użyczenie. Materiały można składać w kancelarii parafialnej (prosimy o ich opisanie) lub też przesłać skan na adres mailowy parafii.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.