Ogłoszenia

Ogłoszenia 30.10.2022

Wypominki rosary

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Dzieci, które brały udział w różańcowym wyzwaniu, zapraszamy jutro na ostatnie w październiku nabożeństwo różańcowe. Prosimy o przyniesienie plansz z obrazkami.
 3. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zachęcamy do przeżycia tych dni w duchu religijnym, przede wszystkim jako czasu modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w intencji zmarłych, a także uzyskania dla nich odpustu zupełnego. Można to zrobić w dniach od 1 do 8 listopada, spełniając następujące warunki: nawiedzenie cmentarza lub kościoła oraz wypełnienie zwykłych warunków, tj. bycie w stanie łaski uświęcającej, przystąpienie do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówienie modlitw „Ojcze nasz" i „Wierzę w Boga" oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. O godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu przy ul. Wygonowej/Witosa oraz cmentarzu na Grobli. Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej. Wieczorem, o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą za zmarłych na cmentarzu przy ul. Wygonowej/Witosa.
 5. W Dzień Zaduszny wspominamy naszych bliskich zmarłych. Msze św. o 7.00 i 18.00. Wieczorna Msza św. w tym dniu za wszystkich zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w minionym roku. Po Mszy udamy się z tradycyjną procesją na dawny cmentarz parafialny przy ul. Brzozowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, nie tylko tych, których bliskich groby znajdują się na tym cmentarzu, ale także tych, którzy z różnych względów nie mogli udać się na groby swoich bliskich.
 6. Od 1 do 8 listopada będziemy modlić się szczególnie za naszych bliskich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. W tych dniach codziennie po Mszy wieczornej odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych. Będziemy także w ich intencji odprawiali Msze św. (terminy podane w wykazie intencji). Wypominki można składać w zakrystii lub skorzystać z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Ewentualne ofiary, składane przy tej okazji, przeznaczymy na dalszy remont w domu katechetycznym.
 7. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i NSPJ. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00.
 8. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w piątek od godz. 8.30. Zgłoszenia osób spoza stałej listy do środy.
 9. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
 10. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
 11. W przyszłą niedzielę świętować będziemy kiermasz parafialny – 89. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Uroczysta Msza św. w intencji żyjących i ++ parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii o godz. 9.00. Kazanie w tym dniu wygłosi o. Błażej Kurowski OFM.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na misje: 5242 PLN, 7 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 930 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 544 PLN. Dziś kolekta przeznaczona na koszty energii elektrycznej. Za tydzień kolekta parafialna.
 13. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 14. Nasza strona parafialna zyskała w tym tygodniu nową funkcjonalność. Można już nie tylko sprawdzić wolne terminy Mszy św., ale także samodzielnie zarezerwować Mszę św. w wybranym terminie.
 15. Msza św. o dobrego męża i dobrą żonę odbędzie się 4 listopada o godz. 19.00 w kaplicy D.A. Resurrexit w Opolu. Osoby wierzące, poszukujące przyszłych małżonków, organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy i integracji.

Zmarli w minionym tygodniu parafianie

 • Agnieszka Koziol, 91, zam. przy ul. Nowej
 • Hubert Wodarz, 88, zam. przy ul. Śląskiej
 • Elizabet Schneider, 86, kiedyś mieszkała przy ul. Żytniej, obecnie za granicą, tam również będzie pochowana. Msza w jej intencji w naszej parafii we wtorek o 9.00.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account