Ogłoszenia

Ogłoszenia 31.12.2023

 1. Dziś po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku.
 2. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki. Jest to święto nakazane – Msze św. w porządku niedzielnym.
 3. Za tydzień w sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym.
 4. W sobotę Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o 14.30 na placu przed Narodowym Centrum Polskiej Piosenki i przemarsz na plac Wolności.
 5. W przyszłą niedzielę (7.01) o godz. 16.00 w Domu św. Józefa – spotkanie dla małżeństw: Jak uzależnienia wpływają na życie małżeńskie i rodzinne?
 6. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjmują nas po kolędzie. Od przyszłej niedzieli w intencji tych rodzin będziemy się modlić w czasie Mszy świętych. Będzie w tych dniach także możliwość złożenia ofiary pokolędowej.
 7. W związku z trwającą kolędą od poniedziałku do piątku nie ma Mszy św. wieczornej. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św. porannych.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: z Niedzieli (na gaz i energię elektryczną): 4493 zł i 6 Euro; z Pasterki (na Fundację Ochrony Życia w Opolu): 3366 PLN i 19 Euro. Z I dnia świąt: 4415 zł. i 10 Euro, z II dnia świąt: 4290 zł i 5 Euro (parafialne i diecezjalna). Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 1350 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 510 zł (skarbona). Dziś i jutro kolekta parafialna. 6.01 – na misje, za tydzień: parafialna i diecezjalna.
 9. Nasze tegoroczne rodzinne kolędowanie odbędzie się w niedzielę 14.01 o godz. 15.30. Zachęcamy do przygotowania jednej lub kilku kolęd, które w gronie rodziny bądź przyjaciół będzie można wtedy wykonać.
 10. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.Szczególne podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła.
 11. Rodziców pragnących pogłębić swoją więź z dziećmi, zapraszamy na wiosenną edycję Szkoły dla Rodziców i wychowawców. Szczegółowe informacje i formularz zapisów na naszej stronie internetowej.
 12. We wrześniu 2024 roku zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie parafialnej.

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.