Ogłoszenia 09.06.2019

1. Dzisiejszą uroczystością kończymy okres wielkanocny. Czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Kościół przedłuża, aż do przyszłej niedzieli. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego.

2. W poniedziałek po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. W Kamieniu Śląskim o godz. 10.00 dzień modlitw rolników o błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

4. Osoby wyjeżdzające na pielgrzymkę parafialną do Włoch zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe we wtorek 11 czerwca po Mszy św. wieczornej.

5. Członków naszych grup parafialnych (Rada Parafialna, Caritas, Krąg biblijny, Ogniska pokutne Ducha Świętego, Schola) zapraszamy w środę 12 czerwca na godz. 18.00 na wspólne spotkanie kończące rok pracy formacyjnej.

6. Czcicieli NMP Fatimskiej zapraszamy na czerwcowy Wieczór Fatimski. O godz. 19.00 Msza św. z kazaniem, a po niej procesja ze świecami wokół kościoła i różaniec fatimski.

7. Powoli zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała.
Wszyscy cieszymy się w tym dniu pięknie przystrojonymi domami, ołtarzami. W tym wszystkim wyraża się nasza wiara w obecność Pana Jezusa w Eucharystii i nasze świętowanie. Warto jednak uświadomić sobie, iż aby to wspólne świętowanie mogło tak wyglądać, potrzeba wielu ludzi, którzy poświęcają swój czas i siły. (Piękno zawsze kosztuje. Tylko kicz jest tani).
Od wielu lat poszczególne ołtarze przygotowują tradycyjnie te same rodziny/grupy i za tę posługę wielkie dzięki. Jednocześnie jesteśmy świadomi, że jest to spore obciążenie, które można zmniejszyć większym zaangażowaniem innych Parafian. Jest to okazja do bliższego poznania, ale także do ubogacenia całej wspólnoty swoimi zdolnościami.
Jeśli byłyby osoby chętne do pomocy przy przygotowaniu tegorocznych ołtarzy, bardzo prosimy o informację w tym tygodniu na plebanii.
Także tradycyjne dywany z kwiatów przy poszczególnych ołtarzach oprócz dużego nakładu pracy wymagają sporej ilości płatków kwiatów polnych bądź z przydomowych ogrodów. Będziemy wdzięczni za ich użyczenie dla upiększenia naszej uroczystości. Najpiękniejszym ołtarzem, który możemy postawić Jezusowi jest nasze zaangażowanie.

8. W wieczór uroczystości Bożego Ciała już dziś zapraszamy na tegoroczny Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa w parku na osiedlu AK. Początek o godz. 19.00.

9. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby diecezjalne i na rzecz Świątyni Bożej Opatrzności. Dziś kolekta parafialna.

10. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki.  

11. Z tyłu kościoła można złożyć swój podpis pod inicjatywą ustawodawczą Stop Pedofilii


Drukuj   E-mail