Ogłoszenia 16.06.2019

1. Zapraszamy dziś na godz. 15.00 na nabożeństwo czerwcowe do NSPJ.

2. Dzieci, rodziców, grono pedagogiczne zapraszamy w środę na godz. 8.00 na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego.

3. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. W związku z przewidywanymi upałami, proponujemy zmianę godzin odprawianych Mszy św. Pierwsza Msza św. o godz. 6.30. Druga o godz. 8.00, a po niej procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Trzecia Msza św. o godz. 11.00.
Trasa tegorocznej procesji:
1 ołtarz u państwa Labisz, 2 – przy kapliczce (o przygotowanie proszę Dzieci Maryi, Lektorów i tegorocznych bierzmowanych), 3 – u państwa Matejka, 4 – u państwa Meja.
Zapraszamy do licznego i modlitewnego uczestnictwa w procesji, udekorowania domów. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach, dzieci do sypania kwiatów, całą służbę liturgiczną i wszystkich Parafian. Naszym strażakom będziemy wdzięczni za czuwanie nad bezpieczeństwem naszej uroczystości.
Osoby chętne do pomocy przy budowie ołtarzy prosimy o kontakt na plebanii.
Przez cały tydzień (w dniach dawnej Oktawy Bożego Ciała) po Mszy św. wieczornej procesje Eucharystyczne, na które serdecznie zapraszamy.

4. W wieczór uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na tegoroczny Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa w parku na osiedlu AK. Początek o godz. 19.00.

5. W sobotę 22 czerwca ks. Bp Andrzej zaprasza mieszkańców miasta Opola na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny Opolskiej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20:00 w kościele św. Wojciecha i MB Bolesnej („Na Górce”), następnie w krótkiej procesji uczestnicy udadzą się do katedry, gdzie nastąpi ponowienie Aktu Zawierzenia Miasta opiece Matki Bożej Opolskiej i Apel Jasnogórski. Mile widziany będzie udział w nabożeństwie pocztów sztandarowych oraz przedstawicieli Służby Liturgicznej i Dzieci Maryi oraz delegacji mężczyzn z poszczególnych parafii do niesienia wizerunku Matki Bożej Opolskiej w procesji. Po zakończeniu części modlitewnej Biskup Opolski zaprasza uczestników na spotkanie przy ciastku do ogrodu domu biskupiego przy katedrze.   

6. Dziękujemy za ofiary złożone  w minionym tygodniu na potrzeby parafialne. Dziś kolekta parafialna, a przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny UO. Za tydzień kolekta gospodarcza na inwestycje parafialne. Gościć będziemy także siostrę Danielę, która w ramach Stowarzyszenia Immaculata prowadzi świetlicę dla dzieci Ziarenko w Branicach. Po Mszy św. będzie możliwość wspomożenia działalności.

7. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. W naszej gazetce opublikowany jest kosztorys prac podjętych w minionym czasie przy kościele i przede wszystkim na plebanii. Dziękujemy za Waszą troskę także o ten wymiar materialny życia parafialnego i że dzięki Waszej ofiarności są one możliwe.


Drukuj   E-mail