Ogłoszenia 23.06.2019

1. Konferencja Episkopatu Polski zarządziła na dzień dzisiejszy w całej Polsce odśpiewanie Suplikacji jako akt publicznego przebłagania za popełnione w ostatnim czasie w Polsce profanacje wizerunków i świętych symboli.

2. Zapraszamy dziś na godz. 15.00 na nabożeństwo czerwcowe do NSPJ. 

3. Bardzo dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie poszczególnych ołtarzy i dekorację domów na trasie procesji. Podziękowania dla całej służby liturgicznej: Szafarzy, Dzieci Maryi, Ministrantów i Lektorów, Panów niosących baldachim oraz naszych strażaków. Dziękuję również dzieciom I komunijnym i rocznicowym, a także dzieciom sypiącym kwiaty.

4. Do czwartku włącznie trwa dawna oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. (także w środę), a po niej na procesję Eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.

5.W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Pawła Chudzika, misjonarza naszej diecezji – kilka lat pracował na misjach w Peru, obecnie zaś jest Argentynie. W sobotę po wieczornej Mszy św. i procesji – spotkanie misyjne w domu katechetycznym.

6. Od przyszłej niedzieli przechodzimy na letni porządek odprawiania niedzielnych Mszy św.: o godz. 7.00; 9.00 i 11.00.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby parafialne. Zebrano 3490 PLN, 1 Euro, ofiara na Wydział Teologiczny UO: 260 PLN. Dziś kolekta gospodarcza na inwestycje parafialne. Gościmy dziś także siostrę Danielę, która w ramach Stowarzyszenia Immaculata prowadzi świetlicę dla dzieci Ziarenko w Branicach. Po Mszy św. będzie możliwość wspomożenia działalności.

8. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki.

9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w Bożej obecności.

10. W przyszły weekend na Górze Św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców. Szczegóły na plakacie. Msza św. w niedzielę o godz. 10.00

11. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na Ławkę Festiwal, która odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Opolu-Winowie. W programie festiwalu: koncerty, warsztaty, konferencje, spotkania z gośćmi. Nie zabraknie wspólnej modlitwy, spotkań przy dobrej lemoniadzie oraz wakacyjnej atmosfery. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.botafe.pl.

12. Od 8 – 14 lipca w Kokotku k. Lublińca odbywać się będzie Festiwal Życia, na który serdecznie zapraszamy młodych. W programie Koncerty, konferencje, spotkania z ciekawymi ludźmi. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie festiwalzycia.pl

ODESZLI Z NASZEJ WSPÓLNOTY

Ks. Franciszek Piechota, l. 85, pochodzący z naszej parafii emerytowany Wiceoficjał Sądu Duchownego Diecezji Opolskiej
Marek Śmieja, l. 40, zam. przy ul. Wiejskiej 60


Drukuj   E-mail