Aktualności

Pomagamy Ukrainie!

UkrainaDrodzy Parafianie! 

Wszyscy doskonale rozumiemy, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Do Opola docierają pierwsze transporty uchodźców z terenów objętych wojną. Razem włączmy się jak potrafimy i możemy w pomoc dla uchodźców i tych, którzy bronią swojej Ojczyzny przed sowiecką agresją!

1) Módlmy się o pokój powierzając świat opiece i wstawiennictwu Maryi, Królowej Pokoju!

2) Nie przekazujmy niesprawdzonych informacji w mediach społecznościowych, które mogą siać dezinformację i panikę między nami. Weryfikujmy źródła, nie dajmy się ponosić emocjom.

3) W danym sklepie Praktiker w CH Turawa Park można cały czas przynosić dary materialne: śpiwory, materace, koce, ubrania dla kobiet i dzieci, trwałą żywność, wodę itp.

4) Jeśli chcesz przyjąć rodzinę uchodźców pod swój dach - możesz złożyć taką deklarację w zakrystii, kancelarii, parafialnej, do członków parafialnego zespołu Caritas. Zostaw swoje Imię i nazwisko, kontaktowy numer telefonu i liczbę osób, które mógłbyś przyjąć. Jeśli będzie taka potrzeba skontaktujemy się z Tobą!

5) Uruchamiamy stałą zbiórkę pieniędzy na pomoc uchodźcom, a także tym, którzy zostali na miejscu i bronią swojej ojczyzny. Ofiary można składać w skarbonach z tyłu kościoła lub też wpłacając na konto parafialnego Caritas z dopiskiem UKRAINA. Numer konta: PL 93 1050 1504 1000 0090 3207 1046. Zbiórka będzie trwała tak długo, jak będzie potrzebna pomoc. 
Składane ofiary będziemy sukcesywnie przekazywać do Caritas diecezji opolskiej, a także do kościelnych organizacji działających dalej na wschodzie i pomagających potrzebującym na miejscu. 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.