Aktualności

Spotkanie z Billem i Rose Moyer

RoseBillMoyer w OpoluKorzystając z okazji, że na zaproszenie Mężczyzn św. Józefa w tych dniach przebywają w Polsce Bill i Rose Moyer zapraszamy na spotkanie z nimi także w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w środę 11.05 po Mszy św. wieczornej (o godz. 19.00) w dwóch grupach. Mężczyźni spotkają się z Billem, który wygłosi konferencję pt. Weź swój krzyż i chodź za mną. Kobiety zaś w tym czasie spotkają się z Rose i wysłuchają nauczania pt. Klęcząc na modlitwie. (spotkanie odbędzie się w sali Domu św. Józefa - domu katechetycznego).
Spotkania będą tłumaczone na język polski.

 

Nagranie spotkania z Billem

 

Kim są nasi goście?

Bill Moyer

Bill Moyer jest założycielem SOS Leadership Institute, organizacji kształtującej liderów zmiany. Wcześniej posługiwał jako dyrektor operacyjny National Fellowship of Catholic Men. Jest inicjatorem Catholic Men’s Leadership Alliance. Nauczał liderów 36 krajach świata 49 stanach USA na temat efektywnego przywództwa. Przez 14 lat pracował z młodzieżą w parafii św. Hieronima w Waco oraz jako doradca rodzinny w Diecezjalnym Biurze Życia Rodzinnego.
Doceniony przez diecezję Austin nagrodą „Przyjaciel młodych” oraz (wspólnie z żoną Różą nagrodą “Lumen Gentium”. Prowadził ponad 150 rekolekcji i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych wspólnie ze swym synem Billym. Wspólnie z synem napisali też książkę „Ziarno sukcesu: Podróż od sukcesu do znaczenia” i „Powrót do sukcesu: Żyj życiem świadomym celu”.
Ojciec 4 dorosłych dzieci i 9 wnuków. Wspólnie z żoną mieszkają w Waco w Texasie.

Rose Moyer

Rose Moyer jest emerytowaną specjalistką non-profit. Karierę zawodową rozpoczęła jako pracownik socjalny w Pensylwanii w 1983 roku. Pracowała dla Meals on Wheels Waco od 1990 roku i przechodziła na emeryturę w 2022 roku. Posiada tytuł licencjata w zakresie opieki społecznej na Uniwersytecie Kutztown w Pensylwanii.

Chociaż kariera zawodowa Rose obejmowała pracę z seniorami, zawsze kochała młodość. Wraz z mężem przez 14 lat była dyrektorem Senior Youth Group w kościele katolickim św. Hieronima. Przez ponad 20 lat pracowała jako mentorka i wolontariuszka kościelna w Waco Centre for Youth. W St. Jerome’s obecnie jest lektorem, nauczycielką w przedszkolu CCE, członkiem zarządu Towarzystwa Kobiet i wolontariuszką linii modlitewnej. Od 15 lat prowadzi studium biblijne dla kobiet dla kobiet z okolicy. Rose trzykrotnie podróżowała do Polski, gdzie rozmawiała z kilkoma katolickimi grupami kobiecymi, a także prowadziła całodniowe rekolekcje.
Rose jest absolwentką Instytutu Kierownictwa Duchowego Diecezji Austin w 2020 roku. Służyła również w 10 kobiecych zespołach rekolekcyjnych ACTS. Jest członkiem założycielem Waco Women’s Lions Club, gdzie pełniła kilka funkcji kierowniczych. Rose jest mężatką od 43 lat. Ma 4 dorosłych dzieci i 9 wnucząt.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account