Aktualności

Szkoła dla rodziców i wychowawców - Wiosna 2022

SzkolaRIWCzy da się nauczyć bycia dobrym rodzicem?

Jakby to odpowiedzieli rabini: Jeden powie, że "tak", a drugi powie, że "nie".
Każdy jednak, kto rodzicem jest, bez wątpienia stara się być nim w najlepszy możliwy sposób. Szukamy własnych dróg, podświadomie wykorzystujemy to, co przekazali nam nasi rodzice... a mimo to, czasem doświadczamy porażek. 

Naszym rodzicom i wychowawcom, którzy szukają sposobu nawiązania głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi, a także poprawić komunikację między dorosłymi chcemy zaproponować kilka sprawdzonych narzędzi, które pomogą osiągnąć te cele.

Zajęcia mają charakter warsztatów psychologicznych. Składają się z krótkich omówień i wprowadzeń tematycznych, a przede wszystkim z adekwatnych ćwiczeń, dramy i debaty.

Tematy spotkań

  1. Wyrażanie oczekiwań i zasad tak, aby były przez dziecko respektowane
  2. Rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć
  3. Aktywne, wspierające słuchanie
  4. Motywowanie dziecka do współdziałania
  5. Modyfikowanie niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka
  6. Uwalnianie dzieci od grania narzuconych ról w domu i w szkole
  7. Wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka
  8. Budowanie realnego poczucia własnej wartości dziecka
  9. Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów

Terminy spotkań

Po zamknięciu zapisów, poinformujemy mailowo uczestników o spotkaniu organizacyjnym, na którym zostanie ustalony terminarz spotkań dostosowany do grupy.
Spotkania trwają ok. 2,5h

Koszt udziału w zajęciach 

Proponujemy włączenie się w koszty związane z przeprowadzeniem zajęć na poziomie 200 PLN/os (za całość zajęć - 10 spotkań warsztatowych po ok. 2,5h). Jeśli jednak kogoś na to nie stać, a chciałby uczestniczyć, to mimo wszystko zapraszamy (coś na to poradzimy :).

Więcej o Szkole dla rodziców i wychowawcówOśrodek Rozwoju Edukacji - przeniesienie do strony głównej serwisu

Logo programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Kurs jest certyfikowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. otrzymał od Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji przedłużenie opinii do 26 kwietnia 2022 roku jako spełniający standardy na II poziomie jakości – Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach w ramach Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego.
Dane na temat programu zostały opublikowane przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii na stronie www.kbpn.gov.pl(otwórz w nowym oknie) oraz Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych http://www.parpa.pl (otwórz w nowym oknie) w bazie programów dobrej jakości.

Zapisy 

Ze względów organizacyjnych (przygotowanie materiałów, miejsc itp.) prosimy o zapisanie się na udział w zajęciach poprzez poniższy formularz.
Maksymalna liczba osób w grupie warsztatowej: 10.

Szkoła dla rodziców i wychowawców - Wiosna 2022

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account