Zapiski proboszcza

O Tym, który jest blisko

Zwykle to są #ZapiskiProboszcza, ale w czas kwarantanny jest nieco więcej czasu, więc są i #FarorzowePogadanki, czyli klika słów komentarza do Żywego Słowa. Oglądajcie i serdecznie Was pozdrawiam

ks. Marcin

Nie po naszej myśli

Tak Bogu ufaj, jakby całe powodzenie spraw zależało tylko od Boga, a nie od ciebie;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał to wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.

Św. Ignacy z Loyoli

Martwy Punkt

Z Ewangelii według świętego Marka.
 Jezus i uczniowie przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął. On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: „Czy widzisz co?” A gdy przejrzał, powiedział: „Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa”. Potem znowu położył ręce na jego oczy. I przejrzał on zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie. Jezus odesłał go do domu ze słowami: „Tylko do wsi nie wstępuj”.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu – Gosławicach