Chrzest

Podstawowe informacje dla rodziców i chrzestnych dotyczące Chrztu w naszej parafii.

1. Sakrament chrztu jest udzielany podczas Mszy św. w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 12:00.
  2. Chrzest należy zgłosić najpóźniej na 2 tygodnie przed planowanych terminem.
  3. Przed pójściem do kancelarii należy wypełnić formularz, który dostępny jest na naszej stronie w menu Kancelaria -> Zgłoszenie chrztu, lub pod tym linkiem: Zgłoszenie dziecka do Chrztu św..
  4. Chrzestnymi mogą być tylko wierzący i praktykujący katolicy, którzy ukończyli 16 lat, byli bierzmowani i nie żyją w niesakramentalnych związkach małżeńskich. Z kancelarii parafii w której mieszkają, winni przedstawić zaświadczenie zezwalające im na bycie chrzestnym oraz potwierdzenie przystąpienia do spowiedzi św.
  5. Jeżeli chrzest dziecka odbywa się w innej parafii niż ta, w której dziecko mieszka, to z parafii zamieszkania należy dostarczyć pozwolenie na chrzest poza własną parafią.
  6. Nauki przedchrzcielne odbywają się w sobotę przed pierwszą niedzielą miesiąca godz. 16:00.
  7. Rodzice kupują we własnym zakresie świecę do chrztu i białą szatę.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account