Ogłoszenia

Ogłoszenia 09.12.2018

1. Dorosłych, młodzież i dzieci serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w roratach. Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; roraty dla dorosłych w poniedziałek i czwartek o godz. 7.00. Zapraszamy również do słuchania audycji roratnich w Radio DOXA – od poniedziałku do piątku o godz. 19.15.

2. Nie będzie w tym tygodniu spotkania Kręgu Biblijnego.

3. We wtorek 11 grudnia, w godz. 17.00 – 18.30 nasz parafialny zespół Caritas rozdawać będzie w domu katechetycznym paczki żywnościowe dla osób potrzebujących i samotnych. Będzie można również odebrać zaproszenia na 26 wigilię dla osób samotnych i potrzebujących

4. Kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.

5. Zapraszamy na spotkania lektorów w piątek o 19.30 i ministrantów w sobotę o 9.00.

6. Wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Pragi, w sobotę o godz. 4.15 z parkingu obok kościoła.

7. Naszych rolników, absolwentów i sympatyków Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej zapraszamy na spotkanie adwentowe, które odbędzie się w przyszłą sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00, a po niej spotkanie formacyjne i opłatkowe w domu parafialnym.

8. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Prawidłowe odpowiedzi na pytania Owieczki uczestniczą w losowaniu nagród w czasie czwartkowej mszy św. szkolnej. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą znaleźć nowe materiały na ten tydzień w skoroszycie z tyłu kościoła.

9. Powoli zbliżamy się do tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Na gazetce z tyłu kościoła i na naszej stronie parafialnej umieściliśmy wstępny plan tegorocznej kolędy. Bardzo prosimy się z nim zapoznać i zgłosić w tym tygodniu (najlepiej do środy) ewentualne nieścisłości lub braki (brakujące numery, bądź ulice). Plan może ulec jeszcze pewnym zmianom.

10. Już dziś zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszej parafii: w niedzielę 30 grudnia – Gosławickie kolędowanie i parafialne spotkanie świąteczne, a 19/20 stycznia – Warsztaty Muzyczne z kolędami w stylu Gospel.

11. W minionym tygodniu na potrzeby diecezjalne zebraliśmy 3292 PLN. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne (ogrzewanie kościoła), przed kościołem zaś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Z tyłu kościoła nasze Marianki rozprowadzają przygotowane przez siebie kartki świąteczne, a także świece wigilijne Caritas (12 PLN – duża; 5 PLN – mała). Dochód przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty Dzieci Maryi. Można również nabyć opłatki na stół wigilijny (dobrowolna ofiara). Wszystkie opłatki zostały już poświęcone.

12. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli różnymi słodkościami i upominkami nasze dzieci uczestniczące w roratach.

13. W dniach 14–15 grudnia w kościele seminaryjno–akademickim w Opolu odbędą się rekolekcje dla małżeństw: Remont Małżeński. Hasło tegorocznego remontu to: Obdarowani. Szczegółowe informacje na stronie: www.ramontmalzenski.pl  

Ogłoszenia 02.12.2018

1. Zachęcamy do dobrego przeżycia czasu Adwentu jako czasu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i na Święta Narodzenia Pańskiego. Warto skorzystać z sakramentu pokuty, zastanowić się nad konkretnymi postanowieniami adwentowymi. Zapraszamy również do uczestnictwa w Roratach. Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; roraty dla dorosłych w poniedziałek i czwartek o godz. 7.00. Zapraszamy również do słuchania audycji roratnich w Radio DOXA – od poniedziałku do piątku o godz. 19.15.
Maryja w scenie Zwiastowania, tak charakterystycznej dla czasu Adwentu, zaprasza nas do osobistej i wspólnotowej lektury Pisma Świętego (np. w czasie spotkań Kręgu Biblijnego). Zachęcamy również, by powstrzymać się z dekoracją naszych domów do ostatniego tygodnia Adwentu.

2. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

3. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. z uroczystości w piątek o 18.00 (z wigilii uroczystości, z przyjęciem grupy nowych dziewcząt do grona dzieci Maryi) i w sobotę o 8.00. Msza św. w sobotę o 17.00 jest już Mszą św. z II niedzieli adwentu. 

4. Zapraszamy na spotkania lektorów w piątek o 19.30 i ministrantów w sobotę o 9.00.

5. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy Was zaprosić do podzielenia się słodyczami czy innymi drobnymi gadżetami, które posłużą jako nagrody dla naszych najmłodszych dzieci – uczestników rorat. Wielkie Bóg zapłać!

6. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Prawidłowe odpowiedzi na pytania Owieczki uczestniczą w losowaniu nagród w czasie czwartkowej mszy św. szkolnej. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą znaleźć nowe materiały na ten tydzień w skoroszycie z tyłu kościoła.

7. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebraliśmy 3448 PLN. Na remont opolskiej katedry: 1250 PLN i 100 Koron czeskich. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby instytucji diecezjalnych. Za tydzień – na potrzeby parafialne (koszty ogrzewania kościoła), przed kościołem zaś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki.

8. W przyszłym tygodniu nasze Marianki będą rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas (12 PLN – duża; 5 PLN – mała), przygotowane przez siebie kartki świąteczne. Dochód przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty Dzieci Maryi. Będzie również możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny.

9. W dniach 14–15 grudnia w kościele seminaryjno–akademickim w Opolu odbędą się rekolekcje dla małżeństw: Remont Małżeński. Hasło tegorocznego remontu to: Obdarowani. Szczegółowe informacje na stronie: www.remontmalzenski.pl

Ogłoszenia 25.11.2018

1. Dziękujemy ks. Markowi Sobocie za dzisiejszą posługę wśród nas i wygłoszone Słowo Boże. Życzymy mu wiele łaski Bożej w posłudze misyjnej w Papui Nowej Gwinei. Po Mszy św. będzie można otrzymać okolicznościowy obrazek i wspomóc pracę ks. Marka.
2. Na godz. 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory, a po nich w domu parafialnym spotkanie z rodzicami ministrantów i lektorów.
3. Zainteresowanych lepszym poznaniem Biblii zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
4. Nie będzie w tym tygodniu spotkań lektorów i ministrantów.
5.W piątek 30 listopada w związku z tzw. Andrzejkami ks. Biskup udziela dyspensy od postu piątkowego.
6. Za tydzień I niedziela Adwentu. Już dziś zachęcamy do tego, by dobrze wykorzystać te dni – jako czas oczekiwania i przygotowania swojego serca na spotkanie z Panem Jezusem. Warto skorzystać z sakramentu pokuty, a także zastanowić się nad konkretnymi postanowieniami adwentowymi. Zapraszamy również do uczestnictwa w Roratach i osobistego czytania Pisma Świętego.
Spróbujmy także nie dać się zwariować i czekajmy cierpliwie ze świątecznym wystrojem naszych domów. Ta cierpliwość zaowocuje lepszym przeżyciem Świąt Narodzenia Pańskiego.
7. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy Was zaprosić do podzielenia się słodyczami czy innymi drobnymi gadżetami, które posłużą jako nagrody dla naszych najmłodszych dzieci – uczestników rorat. Jeżeli tych słodyczy będzie dużo, przygotujemy z nich paczki świąteczne dla dzieci najbiedniejszych. Słodycze i inne upominki można składać w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Wielkie Bóg zapłać!
8. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Prawidłowe odpowiedzi na pytania Owieczki uczestniczą w losowaniu nagród w czasie czwartkowej mszy św. szkolnej.
9. W minionym tygodniu w ramach kolekty gospodarczej zebraliśmy 5310 PLN, 21 Euro. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka do puszek na remont opolskiej Katedry. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary, a także posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele i na plebanii.
10. Informujemy, że zaistniała możliwość wyjazdu drugiego autobusu na Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze w dniu 8.12.2018. Warunkiem jest uzbieranie całego autobusu (50 osób). Sporo osób zapisało się na listę rezerwową, dlatego też zapraszamy je tydzień wcześniej. Zapisy przez internet i w kancelarii parafialnej. Koszt 100 PLN. W związku z tym, że trzeba zamówić lub zrezygnować z zamówionego na ten dzień autobusu – prosimy o sprawną decyzję, a także o zapraszanie znajomych do wspólnego wyjazdu.
11.W dniach 14–15 grudnia w kościele seminaryjno–akademickim w Opolu odbędą się rekolekcje dla małżeństw: Remont Małżeński. Hasło tegorocznego remontu to: Obdarowani. Szczegółowe informacje na stronie: www.remontmalzenski.pl
12. Parafia św. Karola Boromeusza organizuje w dniach 21-29 lipca 2019 roku pielgrzymkę do Gruzji. Koszt to 480 USD i 2280 PLN. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt ks. Proboszczem z Chabrów.  

Ogłoszenia 18.11.2018

1.       Rodziców dzieci pierwszokomunijnychzapraszamy na dzisiejsze nieszpory o godz. 15.00, a po nieszporach na spotkanie w domu parafialnym.
2.       Zainteresowanych lepszym poznaniem Biblii zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
3.       Kandydatów do bierzmowania z klasy III gim. zapraszamy na kolejne spotkanie: w czwartek po Mszy św. wieczornej
4.       Spotkanie lektorów w piątek o 19.30, a ministrantów – w sobotę o 9.00
5.       Za tydzień ostatnia niedziela roku kościelnego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Gościć będziemy w naszej parafii ks. Marka Sobottę. Pochodzi ze Zdzieszowic, a pracował m.in. w parafii Przemienienia Pańskiego na osiedlu AK w Opolu. Obecnie przygotowuje się do wyjazdu na misje do Papui Nowej Gwinei.
6.       Powoli zbliżamy się do Adwentu, a potem świąt Narodzenia Pańskiego. W związku z tym kierujemy prośbę do osób mających w swoim ogrodzie choinki. Być może taka choinka już tak wyrosła, że nie pasuje do ogrodu i należałoby ją wyciąć. Jest okazja żeby ewentualnie jeszcze ją świątecznie zagospodarować i ofiarować na dekoracje do naszego kościoła. Prosimy o informację w tej sprawie.
7.       Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Prawidłowe odpowiedzi na pytania Owieczki uczestniczą w losowaniu nagród w czasie czwartkowej mszy św. szkolnej.
8.       Dziś po Mszach świętych w domu parafialnym zbierane są zaległe i bieżące ofiary na pokrycie kosztów całorocznego utrzymania naszej parafialnej nekropolii.
9.       Dziś kolekta gospodarcza, o której wspominałem w ubiegłą niedzielę, przeznaczona na pokrycie kosztów remontu płotu przed kościołem. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebraliśmy 3771 PLN, 29 Euro. Na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Nepalu zebrano 1243 PLN. Za tydzień zbiórka do puszek na remont opolskiej Katedry. Dziękuję za wszystkie ofiary, a także posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii.
10. 15 grudnia zapraszamy na parafialny wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze. W programie, obok atrakcji jarmarkowych, zwiedzanie najważniejszych miejsc stolicy Czech. Koszt wyjazdu to 100 PLN (Transport, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota/przewodnika). Zapisy w kancelarii parafialnej i na stronie internetowej parafii.

Ogłoszenia 11.11.2018

1.     85 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego, to okazja do dostrzeżenia na nowo, że kościół to nie tylko budynki, ale przede wszystkim wspólnota ludzi, którzy ten Kościół tworzą. To Wy – parafianie jesteście tym żywym Kościołem, do którego Bóg posyła nas pasterzy dosłownie na chwilę (nawet jeśli trwa ona kilkanaście lat).

Chcemy dziś Wam bardzo serdecznie podziękować za wszelkie możliwe wyrazy Waszej życzliwości i troski, których doświadczamy od tych trzech miesięcy w parafii. Za zamawiane Msze św., modlitwę w intencji naszej parafii, różnorakie posługi i zaangażowania w kościele, troskę o piękną liturgię, o czystość i porządek w kościele i wokół kościoła. To jest tyle różnych większych i mniejszych spraw, które nawet trudno wymienić. Za to wszystko bardzo Wam dziękujemy.

2.       Tematem poniedziałkowego spotkania Kręgu Biblijnego, będzie Przymierze z Abrahamem. Ks. Andrzej zaprasza po wieczornej Mszy św.

3.       Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na listopadowe spotkania: w środę – klasy VII i VIII, a w czwartek – klasa VI.  Spotkanie po Mszy św. wieczornej.

4.       Spotkanie lektorów w piątek o 19.30, a ministrantów – w sobotę o 9.00

5.       Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W zakrystii zaś dla naszych najmłodszych Owieczka i coś słodkiego.

6.       Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny były dla większości z nas okazją do odwiedzin grobów naszych bliskich zmarłych. Cieszymy się, gdy na naszych cmentarzach jest schludnie i czysto i chcę w tym miejscu podziękować tym, którzy troszczą się o to na naszym parafialnym cmentarzu. To jest także wyraz naszej pamięci o zmarłych i wiary w życie wieczne. Doskonale rozumiemy, że ta troska nie ogranicza się do tych kilku dni. Nasze cmentarze wymagają jej właściwie przez cały rok. W związku z tym przyszłym tygodniu po Mszach św. w domu parafialnym będą zbierane zaległe i bieżące ofiary na pokrycie kosztów całorocznego utrzymania naszej parafialnej nekropolii

7.       Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafialne. W minionym tygodniu na potrzeby instytucji diecezjalnych zebraliśmy 3770 PLN, 1 Euro i 1 Dolar. Kolekta z uroczystości Wszystkich Świętych: 2270 PLN. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii.

8.       We wtorek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na którym omówiliśmy między innymi czekające nas w najbliższym czasie inwestycje tj. remont płotu wokół kościoła (w dwóch etapach), a także wymiana żaluzji na wieży kościoła. Chcemy także przekazać do odnowienia i pozłocenia ozdobny kielich mszalny. Mamy nadzieję, że jeszcze przed zimą uda się zrealizować pierwszy etap remontu płotu przed kościołem  (przewidywany koszt inwestycji to ok. 16 tys. PLN). W dalszej perspektywie czeka nas również remont domu parafialnego, aby mógł służyć naszej społeczności jeszcze przez następne lata. W związku z tym, po konsultacji z Radą Parafialną, postanowiono wrócić do tzw. Kolekty gospodarczej na pokrycie kosztów planowanych inwestycji. Pierwsza kolekta odbędzie się w przyszłą niedzielę.

9.     Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwie całą naszą parafię.

10.   W sobotę (17.11) przypada 150 rocznica poświęcenia kościoła w Lędzinach, do którego co roku parafialnie pielgrzymujemy na początku maja. Tamtejsza parafia zaprasza nas do wspólnej modlitwy w tym dniu. Uroczysta Msza św. rocznicowa, o godz. 11.00.

11.   W sobotę (17.11) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej w Opolu obędzie się Konferencja Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu. Jest to spotkanie dla całych rodzin, podczas którego będą miały miejsce m. in: panele dyskusyjne i konferencje, strefa rodzinna (animacje i zabawy dla dzieci, rodzinne warsztaty profilaktyczne), strefa profilaktyki indywidualnej (możliwość rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą, księdzem) i strefa artystyczna (koncerty, uwielbienie, spektakl patriotyczny). Wśród zaproszonych gości jest m.in.: Anna Maria Wesołowska, Urszula Mela, Jolanta Terlikowska, Jan Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Joachim Mencel, Monika i Marcin Gomułkowie i Full Power Spirit. Konferencja rozpocznie się o godz. 12.00 i zakończy wieczorem uwielbienia ok. godz. 21:00. Udział w całości wydarzenia jest bezpłatny, natomiast organizatorzy proszą ze względów organizacyjnych o wcześniejszą rejestrację na stronie www.deomeo.pl/strefa-chwaly-festiwal-pt-bezpieczenstwo-w-dzialaniu

Ogłoszenia 04.11.2018

 1. Do soboty 10 listopada trwamy jeszcze w modlitwie różańcowej za naszych bliskich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej. Do najbliższego czwartku można jeszcze uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Warunkiem uzyskania jest modlitewne nawiedzenie cmentarza lub kościoła, odmówienie zadanych modlitw (Ojcze nasz, Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) oraz bycie w stanie łaski uświęcającej i przyjęcie Komunia Świętej.
 2. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Kręgu Biblijnego.
 3. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie we wtorek po różańcu.
 4. W najbliższy czwartek od godz. 8.30 miesięczne odwiedziny chorych. Ks. Andrzej wyjątkowo odwiedziny rozpocznie od godz. 10.00.
 5. W tym dniu w naszej parafii odbywać się będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podobnie jak w latach ubiegłych podajemy porządek adoracji wg poszczególnych grup i ulic. Zachęcamy jednak przede wszystkim do tego, by znaleźć czas na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Porządek Adoracji można znaleźć tutaj. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wspólną modlitwę ze śpiewami z Taize na godz. 16.00.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gim. w czwartek po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.45)
 7. Spotkanie lektorów w piątek o 19.30.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Kiermasz – 85 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. O godzinie 9.00 uroczysta Msza św. w intencji wszystkich parafian, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.
 9. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby instytucji diecezjalnych. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebraliśmy 3490 PLN, 1 Euro i 1 Funt. Parafialny zespół Caritas dziękuje także za udział w zbiórce do puszek na potrzebujących naszej parafii: zebrano 1254,95 PLN. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii. W przyszłym tygodniu przed kościołem zbiórka na pomoc chrześcijanom prześladowanym.
 11. Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwie całą naszą parafię. 

Ogłoszenia 28.10.2018

1. Październik powoli dobiega końca, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30), w sobotę ok. 17.50, a w niedzielę o 15.00.
2. Tematem kolejnego spotkania Kręgu Biblijnego będzie Powołanie Abrahama. Ks. Andrzej zaprasza w poniedziałek o 19.00 (po nabożeństwie różańcowym).
3. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Caritas poprzez zakup stroików na groby. Zostało kilka sztuk, można nabyć w zakrystii. Dziś przed kościołem kwesta Caritas na rzecz potrzebujących naszej parafii. Przypominamy także o wtorkowym dyżurze Caritas dla osób potrzebujących pomocy. Dyżur w kancelarii parafialnej w godz. 17.00 – 17.45
4. Tegoroczny Marsz Wszystkich Świętych wyruszy z w środę po Mszy św. o godz. 18.00 z kościoła na Górce. Zapraszamy do udziału, a dzieci zachęcamy do przebrania w stroje świętych.
5. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. W czwartek Msze św. w porządku niedzielnym, a o godz. 14.00 nabożeństwa na naszych cmentarzach – na ul. Wygonowej i na Grobli.
W piątek po wieczornej Mszy św. udamy się procesyjnie na cmentarz przy ul. Brzozowej. Prosimy o przyniesienie świec.
Troszczmy się o duchowe przeżycie tych dni, w których przede wszystkim celebrujemy tajemnicę zbawienia, w której ma udział wielka rzesza wiernych zmarłych. Niech także nawiedzenie cmentarzy ma charakter przede wszystkim modlitewny. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty przed tymi świętami. We wtorek i środę okazja do spowiedzi już od godz. 17.00, a rano – pół godziny przed Mszą św.
Wielu z nas będzie w tym czasie sporo podróżować. Apelujemy o trzeźwą i bezpieczną jazdę!
6. Od 3 do 10 listopada w kolejne dni Różaniec za zmarłych zalecanych w tegorocznych wypominkach, które można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Przypominamy również, że wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz mogą pod zwykłymi warunkami (Ojcze nasz, Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, spowiedź, Komunia) uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych.
7. W sobotę 3 listopada o godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Czai inaugurująca kolejny rok pracy Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
8. Nie będzie w tym tygodniu zbiórek ministrantów i lektorów.
9. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej.
10. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

11. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafialne, a także za wsparcie naszego parafialnego Caritas. W minionym tygodniu zebraliśmy 4042 PLN na potrzeby misyjne. Kolekta w Uroczystość Wszystkich Świętych przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby parafialne, a przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz naszego parafialnego Caritas. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii.
12. Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwę całą naszą parafię

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu – Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.