Ogłoszenia

Ogłoszenia 14.10.2018

 1. Bardzo dziękuję za uczestnictwo we wczorajszym, ostatnim w tym roku nabożeństwie Fatimskim. Dziękuję tym wszystkim, którzy troszczyli się o piękną oprawę tych comiesięcznych spotkań, dbali o przystrojenie i nosili figurę Matki Bożej. Szczególne podziękowania dla ks. Waldemara Musioła, który prowadził nas w tym czasie w rozważaniu tajemnic życia Maryi i Jezusa.
 2. Zapraszamy do dalszej wspólnej modlitwy różańcowej. Szczególna intencją niech będzie dla nas tak odbywający się w Rzymie Synod dot. młodzieży, jak i trudne i przykre sprawy, o których pisał dziś do nas ks. Biskup w swoim liście. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30), w sobotę ok. 17.50, a w niedzielę o 15.00.
 3. W imieniu ks. Piotra Lewandowskiego, misjonarza w Boliwii, którego gościliśmy w ubiegłym tygodniu, bardzo dziękujemy za mnóstwo dobrych, ciekawych rozmów i spotkań, a także za złożone ofiary pieniężne. Bóg zapłać!
 4. Dziś o 17.00 na placu przed Teatrem J. Kochanowskiego uroczystości związane z obchodami Dnia Papieskiego. W programie poświęcenie placu Jana Pawła II i koncert z okazji 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wystąpią m.in. Natalia Niemen, Marika, Joanna Smajdor, Marcin Jajkiewicz, a także wiele innych atrakcji. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
 5. Studentów zapraszamy na rekolekcje na dobry początek pt. Kim jestem?, które odbędą się w DA Resurrexit od poniedziałku do środy. Początek codziennie o godz. 19.30. Szczegóły na stronie www.dar-opole.pl
 6. Potop – czy to tylko mit?To temat kolejnego spotkania Kręgu Biblijnego, w poniedziałek 
  o 19.00 (po nabożeństwie różańcowym).
 7. Parafialny zespół Caritas w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzał stroiki na groby. W związku z tym prosimy o przynoszenie różnego rodzaju zielonych gałązek. Można jej w workach zostawić pod drzwiami domu parafialnego. Przypominamy także o wtorkowym dyżurze Caritas dla osób potrzebujących pomocy. Dyżur w kancelarii parafialnej w godz. 17.00 – 17.45
 8. Chcemy podobnie jak w latach ubiegłych wspomóc nasze Seminarium Duchowne owocami ziemi: ziemniakami, zbożem czy owocami/warzywami. Oprócz płodów ziemi można także ofiarować żywność trwałą: mąkę, cukier i inne produkty mączne bądź przyprawy. W najbliższy czwartek od godz. 10.00 przez wieś przejedzie traktor, który będzie zbierał wystawione produkty, by zawieźć je do seminarium. Można również przynieść wspomniane produkty do domu parafialnego do godz. 10.00. Zapraszamy również panów do pomocy w zbiórce (Szczegóły u p. Emiliana Meji). To bardzo konkretny wyraz naszej troski o nowe powołania kapłańskie, za który bardzo dziękujemy!
 9. Dzieci szkolne zapraszam na Mszę św. szkolną i różaniec w czwartek o godz. 18.00.
 10. Młodzież zapraszamy na dekanalne spotkanie młodzieży w opolskiej katedrze w piątek o godz. 19.30. W programie Msza św., konferencja, okazja do sakramentu pokuty. Zapraszamy również młodzież na diecezjalne spotkanie młodzieży Ławka Go! na Górze św. Anny, które odbędzie się od 26 do 28 października. Zapisy na stronie www.botafe.pl. W sprawie wspólnego transportu prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
 11. Ministrantów, a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
 12. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej. W zakrystii jest do odebrania październikowy numer miesięcznika Różaniec.
 13. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na październikowe spotkania w poszczególnych grupach:  klasy VII i VIII we wtorek po modlitwie różańcowej, klasa VI – czwartek po różańcu. Klasa III gim. będzie miała swoje spotkanie w przyszły czwartek (25.10) po różańcu.
 14. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Najmłodsze dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, gdzie czeka na nie nowa Owieczka i coś słodkiego.
 15. Z tyłu kościoła wyłożone są kalendarze na rok 2019. Kalendarz diecezjalny w cenie 5 PLN, Kalendarz Rolników 26 PLN.
 16. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.
 17. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone potrzeby parafii. W minionym tygodniu 3259 PLN i 5,20 Euro z przeznaczeniem na seminarium duchowne. Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby misji. Dziś przed kościołem – zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii. Szczególne podziękowania dla Pana Rudolfa i młodzieży za zrzucenie węgla w domu parafialnym, a także dla naszych ministrantów za posprzątanie placu przy domu parafialnym i plebanii.
 18. Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwę całą naszą parafię.

Ogłoszenia 07.10.2018

 1. Dziękujemy ks. Piotrowi Lewandowskiemu za dzisiejszą obecność i posługę w naszej parafii. Po Mszy św. – przed kościołem można wspomóc pracę misyjną naszego gościa. O godz. 15.00 zapraszamy na różaniec misyjny, a po nim w domu katechetycznym spotkanie z ks. Piotrem przy kawie i herbacie oraz misyjne opowieści z Boliwii. Na dzisiejsze nabożeństwo szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne, które otrzymają swoje różańce.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, codziennie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30). W niedzielę nabożeństwo różańcowe o 15.00.
 3. Na dzisiaj przewidziany jest list Episkopatu Polski w związku z przypadającym na przyszły tydzień Dniem Papieskim, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. W związku z wizytą naszego gościa, zachęcamy do prywatnej lektury listu na naszej internetowej stronie parafialnej.
 4. Czy biblijna historia Kaina i Abla może nam coś dzisiaj powiedzieć?Odpowiedzi na to pytanie będzie można uzyskać w czasie kolejnego spotkania Kręgu Biblijnego, w poniedziałek o 19.00 (po nabożeństwie różańcowym).
 5. W każdy wtorek nasz parafialny zespół Caritas będzie pełnić dyżur w kancelarii parafialnej w godz. 17.00 – 17.45. Chcemy zaoferować możliwość bezpośredniej pomocy naszym Parafianom w trudnej sytuacji, np. zakup leków, opłata rachunków, zrobienie zakupów itd. Jeśli są takie osoby w naszej wspólnocie, to bardzo zapraszamy w godzinach dyżuru do kontaktu z nami.
 6. Dzieci szkolne zapraszam na Mszę św. szkolną i różaniec w czwartek o godz. 18.00.
 7. Wszystkich lektorów zapraszam na spotkanie w piątek o 19.30. Ministrantów, a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
 8. Dzieci Maryii dziewczynki, które chciałyby być Mariankami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00
 9. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w sobotę 13 października. W związku z tym Msza św. w sobotni wieczór wyjątkowo o godz. 18.00, a po niej procesja wokół kościoła i różaniec fatimski. Naszym gościem będzie ks. Waldemar Musioł. 
 10. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej. W zakrystii jest do odebrania październikowy numer miesięcznika Różaniec.
 11. Rodziców, którzy zdecydowali się na przygotowanie swoich dzieci do pierwszej Komunii św. bardzo prosimy o złożenie deklaracji w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. O złożenie podobnej deklaracji prosimy także uczniów klas VI, którzy w tym roku rozpoczynają czas przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 12. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Najmłodsze dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, gdzie czeka na nie nowa Owieczka.
 13. Z tyłu kościoła wyłożone są kalendarze na rok 2019. Kalendarz diecezjalny i kalendarz misyjny w cenie 5 PLN, Kalendarz Rolników 26 PLN. Należność prosimy wrzucić do koszyczka z gazetkami parafialnymi.
 14. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.
 15. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone potrzeby naszego seminarium duchownego. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebrano 3595 PLN i 5 Euro. Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby parafialne. Przed kościołem – zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele i parafii.
 16. Waszej modlitwie polecam całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, osoby samotne i chore, a także wszystkie sprawy duchowe i materialne. Módlmy się również o świętość dla kapłanów i nawrócenie grzeszników.

Ogłoszenia 30.09.2018

 1. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania tajemnic życia Pana Jezusa i Matki Bożej codziennie po Mszy św. wieczornej (także w środę). W niedzielę nabożeństwo różańcowe odbywać się będzie o godz. 15.00.
 2. Szczególną intencją, którą poleca nam w tym roku papież na październik jest modlitwa w intencji Misji i Misjonarzy. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Piotra Lewandowskiego – misjonarza w Boliwii. Na wszystkich Mszach świętych będzie głosił kazania, a po Mszy św. przed kościołem będzie można wspomóc finansowo jego pracę misyjną. Po niedzielnym różańcu, ok. godz. 15.45 zapraszamy na herbatę i kawę z ks. Piotrem i misyjne opowieści z Boliwii w domu parafialnym.
 3. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory. Szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii świętej. Po nieszporach spotkanie w domu katechetycznym.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty  i przyjęcia pierwszopiątkowej Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w czwartek od godz. 8.30. Ewentualne nowe osoby starsze czy chore prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej, bądź zakrystii.
 6. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, a od 17.30 zapraszamy do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, oraz o świętość kapłanów.
  W obliczu wszystkich informacji dotyczących niegodnych występków księży, naszą odpowiedzią niech będzie także gorliwsza modlitwa za kapłanów i prośba o ducha pokuty szczególnie dla tych, którzy pobłądzili. Gorąco polecam Wam tę intencję modlitewną.
 7. Dzieci szkolne zapraszam na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 18.00.
 8. Czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w piątek rano. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
 9. Wszystkich zainteresowanych lepszym zrozumieniem słów Pisma Świętego, a także nauczania Kościoła, ks. Andrzej zaprasza spotkanie Kręgu Biblijnego/Katechezę dla dorosłych w poniedziałek o 19.00 (Po nabożeństwie różańcowym).
 10. Wszystkichlektorów zapraszam na spotkanie w piątek o 19.30. Ministrantów, a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
 11. Rodziców dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament Chrztu Świętego zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o godz. 16.00
 12. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej.
 13. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.
 14. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu na remonty zabytków i obiektów diecezjalnych zebrano 3695 PLN. Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby naszego seminarium duchownego. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele i parafii.
 15. Waszej modlitwie polecam całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, osoby samotne i chore, a także wszystkie sprawy duchowe i materialne. Módlmy się również o świętość dla kapłanów i nawrócenie grzeszników.

Ogłoszenie społeczne

 1. Od 1 do 7 października trwać będzie głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego miasta Opola. Są tam również projekty związane z ewangelizacją, promowaniem dobrych wartości i muzyki chrześcijańskiej, pomoc dla małżeństw w kryzysie, a także przeciwdziałaniu obecności pornografii w przestrzeni publicznej. Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu i oddania swojego głosu na wspomniane projekty na stronie www.bo.opole.pl.

Ogłoszenia 23.09.2018

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w sobotniej, wieczornej Mszy św. w czasie której miało miejsce liturgiczne wprowadzenie na urząd proboszcza. Dziękuję za wszelkie wyrazy życzliwości i różnoraką pomoc w organizacji tego spotkania (tak w kościele, jaki i potem w domu parafialnym). Szczególne podziękowania dla członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Dobrodziejów i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób się zaangażowali. Bez Waszej pomocy nie byłoby tego pięknego spotkania.
 2. Na godzinę 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

Ogłoszenia 16.09.2018

 1. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali uroczystość dożynkową w naszej parafii. Dziękuję za przystrojenie kościoła, dary na stół plebanijny, sprzątanie kościoła i placu kościelnego, za wszelką życzliwość i pomoc. Członkom Rady Duszpasterskiej dziękuję za poniedziałkowe spotkanie i mam nadzieję owocną rozmowę o naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję również za obecność i wspólną modlitwę w czasie czwartkowego nabożeństwa fatimskiego.
 2. Na godzinę 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

Ogłoszenia 09.09.2018

 1. Przeżywamy dziś w naszej parafii Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne plony i Boże błogosławieństwo w czasie prac w polu i w gospodarstwie. To właśnie dziękczynienie otwiera nasze serca na prawdę, że choć nasza praca i zaangażowanie jest niezwykle ważne, to jednak ostatecznie Bóg daje wzrost i pomnożenie naszych ludzkich wysiłków.
  Dziękuję wszystkim, którzy w różnoraki sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości: za przygotowanie korony dożynkowej i dekoracji kościoła. Zachęcamy do wspólnego świętowania, a o godz. 15.00 do uczestnictwa w niedzielnych nieszporach.
 2. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie w poniedziałek 10.09 o godz. 19.00 na plebanii.

Ogłoszenia 02.09.2018

 1. Wczoraj posługę w naszej parafii zakończył ks. Łukasz Florczyk, któremu bardzo dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w minionym roku szkolnym: sprawowane sakramenty, rozmowy, opiekę nad wspólnotą ministrancką, a także prowadzenie Kręgu biblijnego. Życzymy mu wielu łask Bożych na zbliżające się egzaminy związane z obroną pracy doktorskiej, a potem wiele sił i darów Ducha Świętego w pracy dydaktycznej z klerykami naszego Seminarium Duchownego i studentami Wydziału Teologicznego. 
  Ks. Łukasza zastąpił ks. Andrzej Ochman, którego serdecznie witamy pośród nas. Ks. Andrzej jest wykładowcą na Wydziale Teologicznym UO, a w naszej wspólnocie będzie pełnił funkcję rezydenta.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli wczoraj w naszej pielgrzymce parafialnej na Górę Św. Anny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu – Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.