Ogłoszenia

Ogłoszenia 11.11.2018

1.     85 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego, to okazja do dostrzeżenia na nowo, że kościół to nie tylko budynki, ale przede wszystkim wspólnota ludzi, którzy ten Kościół tworzą. To Wy – parafianie jesteście tym żywym Kościołem, do którego Bóg posyła nas pasterzy dosłownie na chwilę (nawet jeśli trwa ona kilkanaście lat).

Chcemy dziś Wam bardzo serdecznie podziękować za wszelkie możliwe wyrazy Waszej życzliwości i troski, których doświadczamy od tych trzech miesięcy w parafii. Za zamawiane Msze św., modlitwę w intencji naszej parafii, różnorakie posługi i zaangażowania w kościele, troskę o piękną liturgię, o czystość i porządek w kościele i wokół kościoła. To jest tyle różnych większych i mniejszych spraw, które nawet trudno wymienić. Za to wszystko bardzo Wam dziękujemy.

2.       Tematem poniedziałkowego spotkania Kręgu Biblijnego, będzie Przymierze z Abrahamem. Ks. Andrzej zaprasza po wieczornej Mszy św.

3.       Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na listopadowe spotkania: w środę – klasy VII i VIII, a w czwartek – klasa VI.  Spotkanie po Mszy św. wieczornej.

4.       Spotkanie lektorów w piątek o 19.30, a ministrantów – w sobotę o 9.00

5.       Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W zakrystii zaś dla naszych najmłodszych Owieczka i coś słodkiego.

6.       Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny były dla większości z nas okazją do odwiedzin grobów naszych bliskich zmarłych. Cieszymy się, gdy na naszych cmentarzach jest schludnie i czysto i chcę w tym miejscu podziękować tym, którzy troszczą się o to na naszym parafialnym cmentarzu. To jest także wyraz naszej pamięci o zmarłych i wiary w życie wieczne. Doskonale rozumiemy, że ta troska nie ogranicza się do tych kilku dni. Nasze cmentarze wymagają jej właściwie przez cały rok. W związku z tym przyszłym tygodniu po Mszach św. w domu parafialnym będą zbierane zaległe i bieżące ofiary na pokrycie kosztów całorocznego utrzymania naszej parafialnej nekropolii

7.       Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafialne. W minionym tygodniu na potrzeby instytucji diecezjalnych zebraliśmy 3770 PLN, 1 Euro i 1 Dolar. Kolekta z uroczystości Wszystkich Świętych: 2270 PLN. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii.

8.       We wtorek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na którym omówiliśmy między innymi czekające nas w najbliższym czasie inwestycje tj. remont płotu wokół kościoła (w dwóch etapach), a także wymiana żaluzji na wieży kościoła. Chcemy także przekazać do odnowienia i pozłocenia ozdobny kielich mszalny. Mamy nadzieję, że jeszcze przed zimą uda się zrealizować pierwszy etap remontu płotu przed kościołem  (przewidywany koszt inwestycji to ok. 16 tys. PLN). W dalszej perspektywie czeka nas również remont domu parafialnego, aby mógł służyć naszej społeczności jeszcze przez następne lata. W związku z tym, po konsultacji z Radą Parafialną, postanowiono wrócić do tzw. Kolekty gospodarczej na pokrycie kosztów planowanych inwestycji. Pierwsza kolekta odbędzie się w przyszłą niedzielę.

9.     Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwie całą naszą parafię.

10.   W sobotę (17.11) przypada 150 rocznica poświęcenia kościoła w Lędzinach, do którego co roku parafialnie pielgrzymujemy na początku maja. Tamtejsza parafia zaprasza nas do wspólnej modlitwy w tym dniu. Uroczysta Msza św. rocznicowa, o godz. 11.00.

11.   W sobotę (17.11) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej w Opolu obędzie się Konferencja Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu. Jest to spotkanie dla całych rodzin, podczas którego będą miały miejsce m. in: panele dyskusyjne i konferencje, strefa rodzinna (animacje i zabawy dla dzieci, rodzinne warsztaty profilaktyczne), strefa profilaktyki indywidualnej (możliwość rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą, księdzem) i strefa artystyczna (koncerty, uwielbienie, spektakl patriotyczny). Wśród zaproszonych gości jest m.in.: Anna Maria Wesołowska, Urszula Mela, Jolanta Terlikowska, Jan Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Joachim Mencel, Monika i Marcin Gomułkowie i Full Power Spirit. Konferencja rozpocznie się o godz. 12.00 i zakończy wieczorem uwielbienia ok. godz. 21:00. Udział w całości wydarzenia jest bezpłatny, natomiast organizatorzy proszą ze względów organizacyjnych o wcześniejszą rejestrację na stronie www.deomeo.pl/strefa-chwaly-festiwal-pt-bezpieczenstwo-w-dzialaniu

Ogłoszenia 04.11.2018

 1. Do soboty 10 listopada trwamy jeszcze w modlitwie różańcowej za naszych bliskich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej. Do najbliższego czwartku można jeszcze uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Warunkiem uzyskania jest modlitewne nawiedzenie cmentarza lub kościoła, odmówienie zadanych modlitw (Ojcze nasz, Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) oraz bycie w stanie łaski uświęcającej i przyjęcie Komunia Świętej.
 2. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Kręgu Biblijnego.
 3. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie we wtorek po różańcu.
 4. W najbliższy czwartek od godz. 8.30 miesięczne odwiedziny chorych. Ks. Andrzej wyjątkowo odwiedziny rozpocznie od godz. 10.00.
 5. W tym dniu w naszej parafii odbywać się będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podobnie jak w latach ubiegłych podajemy porządek adoracji wg poszczególnych grup i ulic. Zachęcamy jednak przede wszystkim do tego, by znaleźć czas na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Porządek Adoracji można znaleźć tutaj. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wspólną modlitwę ze śpiewami z Taize na godz. 16.00.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gim. w czwartek po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.45)
 7. Spotkanie lektorów w piątek o 19.30.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Kiermasz – 85 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. O godzinie 9.00 uroczysta Msza św. w intencji wszystkich parafian, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.
 9. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby instytucji diecezjalnych. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebraliśmy 3490 PLN, 1 Euro i 1 Funt. Parafialny zespół Caritas dziękuje także za udział w zbiórce do puszek na potrzebujących naszej parafii: zebrano 1254,95 PLN. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii. W przyszłym tygodniu przed kościołem zbiórka na pomoc chrześcijanom prześladowanym.
 11. Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwie całą naszą parafię. 

Ogłoszenia 28.10.2018

1. Październik powoli dobiega końca, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30), w sobotę ok. 17.50, a w niedzielę o 15.00.
2. Tematem kolejnego spotkania Kręgu Biblijnego będzie Powołanie Abrahama. Ks. Andrzej zaprasza w poniedziałek o 19.00 (po nabożeństwie różańcowym).
3. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Caritas poprzez zakup stroików na groby. Zostało kilka sztuk, można nabyć w zakrystii. Dziś przed kościołem kwesta Caritas na rzecz potrzebujących naszej parafii. Przypominamy także o wtorkowym dyżurze Caritas dla osób potrzebujących pomocy. Dyżur w kancelarii parafialnej w godz. 17.00 – 17.45
4. Tegoroczny Marsz Wszystkich Świętych wyruszy z w środę po Mszy św. o godz. 18.00 z kościoła na Górce. Zapraszamy do udziału, a dzieci zachęcamy do przebrania w stroje świętych.
5. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. W czwartek Msze św. w porządku niedzielnym, a o godz. 14.00 nabożeństwa na naszych cmentarzach – na ul. Wygonowej i na Grobli.
W piątek po wieczornej Mszy św. udamy się procesyjnie na cmentarz przy ul. Brzozowej. Prosimy o przyniesienie świec.
Troszczmy się o duchowe przeżycie tych dni, w których przede wszystkim celebrujemy tajemnicę zbawienia, w której ma udział wielka rzesza wiernych zmarłych. Niech także nawiedzenie cmentarzy ma charakter przede wszystkim modlitewny. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty przed tymi świętami. We wtorek i środę okazja do spowiedzi już od godz. 17.00, a rano – pół godziny przed Mszą św.
Wielu z nas będzie w tym czasie sporo podróżować. Apelujemy o trzeźwą i bezpieczną jazdę!
6. Od 3 do 10 listopada w kolejne dni Różaniec za zmarłych zalecanych w tegorocznych wypominkach, które można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Przypominamy również, że wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz mogą pod zwykłymi warunkami (Ojcze nasz, Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, spowiedź, Komunia) uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych.
7. W sobotę 3 listopada o godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Czai inaugurująca kolejny rok pracy Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
8. Nie będzie w tym tygodniu zbiórek ministrantów i lektorów.
9. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej.
10. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

11. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafialne, a także za wsparcie naszego parafialnego Caritas. W minionym tygodniu zebraliśmy 4042 PLN na potrzeby misyjne. Kolekta w Uroczystość Wszystkich Świętych przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby parafialne, a przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz naszego parafialnego Caritas. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii.
12. Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwę całą naszą parafię

Ogłoszenia 21.10.2018

1.       W imieniu kleryków i wychowawców naszego Seminarium Duchownego dziękuję za wszelkie ofiarowane dary i płody rolne. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali dary, a także panom, którzy je zebrali i zawieźli do seminarium. 

2.       Zapraszamy do dalszej wspólnej modlitwy różańcowej. W tygodniu misyjnym, który dziś rozpoczynamy, szczególnie prośmy za wszystkich misjonarzy i misjonarki głoszących Ewangelię w różnych zakątkach świata. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30), w sobotę ok. 17.50, a w niedzielę o 15.00.

3.       W zakrystii lub kancelarii można już składać tegoroczne wypominki. Będziemy wdzięczni za wyraźne pisanie nazwisk naszych bliskich.

Ogłoszenia 14.10.2018

 1. Bardzo dziękuję za uczestnictwo we wczorajszym, ostatnim w tym roku nabożeństwie Fatimskim. Dziękuję tym wszystkim, którzy troszczyli się o piękną oprawę tych comiesięcznych spotkań, dbali o przystrojenie i nosili figurę Matki Bożej. Szczególne podziękowania dla ks. Waldemara Musioła, który prowadził nas w tym czasie w rozważaniu tajemnic życia Maryi i Jezusa.
 2. Zapraszamy do dalszej wspólnej modlitwy różańcowej. Szczególna intencją niech będzie dla nas tak odbywający się w Rzymie Synod dot. młodzieży, jak i trudne i przykre sprawy, o których pisał dziś do nas ks. Biskup w swoim liście. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30), w sobotę ok. 17.50, a w niedzielę o 15.00.
 3. W imieniu ks. Piotra Lewandowskiego, misjonarza w Boliwii, którego gościliśmy w ubiegłym tygodniu, bardzo dziękujemy za mnóstwo dobrych, ciekawych rozmów i spotkań, a także za złożone ofiary pieniężne. Bóg zapłać!
 4. Dziś o 17.00 na placu przed Teatrem J. Kochanowskiego uroczystości związane z obchodami Dnia Papieskiego. W programie poświęcenie placu Jana Pawła II i koncert z okazji 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wystąpią m.in. Natalia Niemen, Marika, Joanna Smajdor, Marcin Jajkiewicz, a także wiele innych atrakcji. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
 5. Studentów zapraszamy na rekolekcje na dobry początek pt. Kim jestem?, które odbędą się w DA Resurrexit od poniedziałku do środy. Początek codziennie o godz. 19.30. Szczegóły na stronie www.dar-opole.pl
 6. Potop – czy to tylko mit?To temat kolejnego spotkania Kręgu Biblijnego, w poniedziałek 
  o 19.00 (po nabożeństwie różańcowym).
 7. Parafialny zespół Caritas w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzał stroiki na groby. W związku z tym prosimy o przynoszenie różnego rodzaju zielonych gałązek. Można jej w workach zostawić pod drzwiami domu parafialnego. Przypominamy także o wtorkowym dyżurze Caritas dla osób potrzebujących pomocy. Dyżur w kancelarii parafialnej w godz. 17.00 – 17.45
 8. Chcemy podobnie jak w latach ubiegłych wspomóc nasze Seminarium Duchowne owocami ziemi: ziemniakami, zbożem czy owocami/warzywami. Oprócz płodów ziemi można także ofiarować żywność trwałą: mąkę, cukier i inne produkty mączne bądź przyprawy. W najbliższy czwartek od godz. 10.00 przez wieś przejedzie traktor, który będzie zbierał wystawione produkty, by zawieźć je do seminarium. Można również przynieść wspomniane produkty do domu parafialnego do godz. 10.00. Zapraszamy również panów do pomocy w zbiórce (Szczegóły u p. Emiliana Meji). To bardzo konkretny wyraz naszej troski o nowe powołania kapłańskie, za który bardzo dziękujemy!
 9. Dzieci szkolne zapraszam na Mszę św. szkolną i różaniec w czwartek o godz. 18.00.
 10. Młodzież zapraszamy na dekanalne spotkanie młodzieży w opolskiej katedrze w piątek o godz. 19.30. W programie Msza św., konferencja, okazja do sakramentu pokuty. Zapraszamy również młodzież na diecezjalne spotkanie młodzieży Ławka Go! na Górze św. Anny, które odbędzie się od 26 do 28 października. Zapisy na stronie www.botafe.pl. W sprawie wspólnego transportu prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
 11. Ministrantów, a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
 12. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej. W zakrystii jest do odebrania październikowy numer miesięcznika Różaniec.
 13. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na październikowe spotkania w poszczególnych grupach:  klasy VII i VIII we wtorek po modlitwie różańcowej, klasa VI – czwartek po różańcu. Klasa III gim. będzie miała swoje spotkanie w przyszły czwartek (25.10) po różańcu.
 14. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Najmłodsze dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, gdzie czeka na nie nowa Owieczka i coś słodkiego.
 15. Z tyłu kościoła wyłożone są kalendarze na rok 2019. Kalendarz diecezjalny w cenie 5 PLN, Kalendarz Rolników 26 PLN.
 16. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.
 17. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone potrzeby parafii. W minionym tygodniu 3259 PLN i 5,20 Euro z przeznaczeniem na seminarium duchowne. Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby misji. Dziś przed kościołem – zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii. Szczególne podziękowania dla Pana Rudolfa i młodzieży za zrzucenie węgla w domu parafialnym, a także dla naszych ministrantów za posprzątanie placu przy domu parafialnym i plebanii.
 18. Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwę całą naszą parafię.

Ogłoszenia 07.10.2018

 1. Dziękujemy ks. Piotrowi Lewandowskiemu za dzisiejszą obecność i posługę w naszej parafii. Po Mszy św. – przed kościołem można wspomóc pracę misyjną naszego gościa. O godz. 15.00 zapraszamy na różaniec misyjny, a po nim w domu katechetycznym spotkanie z ks. Piotrem przy kawie i herbacie oraz misyjne opowieści z Boliwii. Na dzisiejsze nabożeństwo szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne, które otrzymają swoje różańce.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, codziennie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30). W niedzielę nabożeństwo różańcowe o 15.00.
 3. Na dzisiaj przewidziany jest list Episkopatu Polski w związku z przypadającym na przyszły tydzień Dniem Papieskim, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. W związku z wizytą naszego gościa, zachęcamy do prywatnej lektury listu na naszej internetowej stronie parafialnej.
 4. Czy biblijna historia Kaina i Abla może nam coś dzisiaj powiedzieć?Odpowiedzi na to pytanie będzie można uzyskać w czasie kolejnego spotkania Kręgu Biblijnego, w poniedziałek o 19.00 (po nabożeństwie różańcowym).
 5. W każdy wtorek nasz parafialny zespół Caritas będzie pełnić dyżur w kancelarii parafialnej w godz. 17.00 – 17.45. Chcemy zaoferować możliwość bezpośredniej pomocy naszym Parafianom w trudnej sytuacji, np. zakup leków, opłata rachunków, zrobienie zakupów itd. Jeśli są takie osoby w naszej wspólnocie, to bardzo zapraszamy w godzinach dyżuru do kontaktu z nami.
 6. Dzieci szkolne zapraszam na Mszę św. szkolną i różaniec w czwartek o godz. 18.00.
 7. Wszystkich lektorów zapraszam na spotkanie w piątek o 19.30. Ministrantów, a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
 8. Dzieci Maryii dziewczynki, które chciałyby być Mariankami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00
 9. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w sobotę 13 października. W związku z tym Msza św. w sobotni wieczór wyjątkowo o godz. 18.00, a po niej procesja wokół kościoła i różaniec fatimski. Naszym gościem będzie ks. Waldemar Musioł. 
 10. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej. W zakrystii jest do odebrania październikowy numer miesięcznika Różaniec.
 11. Rodziców, którzy zdecydowali się na przygotowanie swoich dzieci do pierwszej Komunii św. bardzo prosimy o złożenie deklaracji w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. O złożenie podobnej deklaracji prosimy także uczniów klas VI, którzy w tym roku rozpoczynają czas przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 12. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Najmłodsze dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, gdzie czeka na nie nowa Owieczka.
 13. Z tyłu kościoła wyłożone są kalendarze na rok 2019. Kalendarz diecezjalny i kalendarz misyjny w cenie 5 PLN, Kalendarz Rolników 26 PLN. Należność prosimy wrzucić do koszyczka z gazetkami parafialnymi.
 14. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.
 15. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone potrzeby naszego seminarium duchownego. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebrano 3595 PLN i 5 Euro. Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby parafialne. Przed kościołem – zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele i parafii.
 16. Waszej modlitwie polecam całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, osoby samotne i chore, a także wszystkie sprawy duchowe i materialne. Módlmy się również o świętość dla kapłanów i nawrócenie grzeszników.

Ogłoszenia 30.09.2018

 1. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania tajemnic życia Pana Jezusa i Matki Bożej codziennie po Mszy św. wieczornej (także w środę). W niedzielę nabożeństwo różańcowe odbywać się będzie o godz. 15.00.
 2. Szczególną intencją, którą poleca nam w tym roku papież na październik jest modlitwa w intencji Misji i Misjonarzy. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Piotra Lewandowskiego – misjonarza w Boliwii. Na wszystkich Mszach świętych będzie głosił kazania, a po Mszy św. przed kościołem będzie można wspomóc finansowo jego pracę misyjną. Po niedzielnym różańcu, ok. godz. 15.45 zapraszamy na herbatę i kawę z ks. Piotrem i misyjne opowieści z Boliwii w domu parafialnym.
 3. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory. Szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii świętej. Po nieszporach spotkanie w domu katechetycznym.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty  i przyjęcia pierwszopiątkowej Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w czwartek od godz. 8.30. Ewentualne nowe osoby starsze czy chore prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej, bądź zakrystii.
 6. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, a od 17.30 zapraszamy do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, oraz o świętość kapłanów.
  W obliczu wszystkich informacji dotyczących niegodnych występków księży, naszą odpowiedzią niech będzie także gorliwsza modlitwa za kapłanów i prośba o ducha pokuty szczególnie dla tych, którzy pobłądzili. Gorąco polecam Wam tę intencję modlitewną.
 7. Dzieci szkolne zapraszam na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 18.00.
 8. Czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w piątek rano. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
 9. Wszystkich zainteresowanych lepszym zrozumieniem słów Pisma Świętego, a także nauczania Kościoła, ks. Andrzej zaprasza spotkanie Kręgu Biblijnego/Katechezę dla dorosłych w poniedziałek o 19.00 (Po nabożeństwie różańcowym).
 10. Wszystkichlektorów zapraszam na spotkanie w piątek o 19.30. Ministrantów, a także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
 11. Rodziców dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament Chrztu Świętego zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o godz. 16.00
 12. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej.
 13. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.
 14. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu na remonty zabytków i obiektów diecezjalnych zebrano 3695 PLN. Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby naszego seminarium duchownego. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele i parafii.
 15. Waszej modlitwie polecam całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, osoby samotne i chore, a także wszystkie sprawy duchowe i materialne. Módlmy się również o świętość dla kapłanów i nawrócenie grzeszników.

Ogłoszenie społeczne

 1. Od 1 do 7 października trwać będzie głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego miasta Opola. Są tam również projekty związane z ewangelizacją, promowaniem dobrych wartości i muzyki chrześcijańskiej, pomoc dla małżeństw w kryzysie, a także przeciwdziałaniu obecności pornografii w przestrzeni publicznej. Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu i oddania swojego głosu na wspomniane projekty na stronie www.bo.opole.pl.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu – Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.