Intencje mszalne

Intencje 02.06.2024

Poniedziałek 03.06.2024 św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

7.00    O szczęście wieczne dla + Henryka Scholz, jego ++ rodziców i rodzeństwo i wszystkich ++ z rodziny.
17.45  Litania do NSPJ i procesja Eucharystyczna
18.00  Za ++ rodziców Franciszkę i Franciszka Miemczyk, poległego Alojzego Staś oraz ++ z rodziny.

Wtorek 04.06.2024

7.00    Za + rodziców Marię i Jerzego, + brata Józefa, ojca Ernesta, ++ dziadków z obu stron i dusze czyśćcowe.
17.45  Litania do NSPJ i procesja Eucharystyczna
18.00  Za + syna Krzysztofa, + synową Renatę.

Środa 05.06.2024 św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
17.45  Litania do NSPJ i procesja Eucharystyczna
18.00  O radość życia wiecznego dla + męża i ojca Aleksandra Kuchciak (w 6. rocznicę śmierci).

Czwartek 06.06.2024 | I Czwartek Miesiąca

Poświęcenie kwiatów i wianków

7.00    O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
17.45  Litania do NSPJ i procesja Eucharystyczna
18.00  1. Za ++ rodziców Anielę i Wiktora Kainka, + ciocię i + wujka Józefa, + brata Henryka, + bratanka Michaela, ++ z pokrewieństwa i o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
            2. Za + Antoninę Staś (w 30. dzień po śmierci).

Piątek 07.06.2024 | I piątek miesiąca

7.00    W intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ
8.30    Miesięczne odwiedziny chorych (ks. Marcin).
18.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dary Ducha Świętego dla Agaty i Karola Fikus oraz o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo w rodzinie.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ i adoracja do 19.30

Sobota 08.06.2024 św. Jadwigi Królowej

8.00    Za + Grażynę Weindok, + Edgara Weindok o dar nieba.
11.00  Msza św. na zakończenie roku formacyjnego Ekip Notre Dame.
17.00  Z podziękowaniem za łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Piotra Namyślik (z okazji 1. rocznicy urodzin) oraz w intencji Dawida (z okazji urodzin).

X Niedziela Zwykła 09.06.2024

kolekta parafialna

8.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Iwony i Adama z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo w całej rodzinie.
10.00  Za + męża, ojca, dziadka Jana Jakimowicz (w rocznicę ziemskich urodzin) za ++ rodziców Weronikę i Józefa Jakimowicz; Janinę i Władysława Rudyk oraz ++ z pokrewieństwa.
12.00  W intencji Roberta z prośbą o opiekę i zdrowie (z okazji urodzin i imienin) oraz o łaskę nieba dla ++ rodziców Marianny i Stanisława.
            Po Mszy św. Chrzest: Pola Katarzyna Młotek
16.15  Nieszpory niedzielne
17.00  Za + mamę, babcię i prababcię Bronisławę Kuchcicką (w 2 rocznicę śmierci).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.