2023

Ogłoszenia 31.12.2023

  1. Dziś po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku.
  2. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki. Jest to święto nakazane – Msze św. w porządku niedzielnym.
  3. Za tydzień w sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym.

Ogłoszenia 10.12.2023

1.        Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: w poniedziałki i czwartki rano o 6.30, a od poniedziałku do piątku wieczorem o 18.00 roraty z udziałem dzieci.
2.        Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i nieodkładania spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia 03.12.2023

Adwent20231.       Dziś o 16.15 nieszpory niedzielne, w czasie których poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony roratnie.

2.       Rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować nie tylko na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego, ale przede wszystkim na ponowne przyjście Chrystusa przy końcu czasu. Zachęcamy do duchowego przeżycia tego czasu: zrobienia postanowienia adwentowego, zadbania o modlitwę, życie sakramentalne, czytanie Słowa Bożego czy dobrej lektury religijnej. Zapraszamy również do uczestnictwa w roratach: w poniedziałki i czwartki rano o 6.30, a od poniedziałku do piątku wieczorem o 18.00 roraty z udziałem dzieci.
Wzorem lat ubiegłych chcemy dla dzieci uczestniczących w roratach przygotować drobne upominki (słodycze, przybory szkolne, kolorowanki, książeczki). Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie tych upominków.

Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu

Ogłoszenia 26.11.2023

1.        Zapraszamy na dzisiejsze nieszpory, w czasie których odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W czasie nieszporów dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. otrzymają również Pismo Święte. Po nieszporach – spotkanie dla rodziców i dzieci w Domu św. Józefa.

2.        W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP.

3.        Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o 19.15 (Dom św. Józefa).

4.        Spotkanie biblijne w środę po Mszy św. wieczornej (na plebanii).

Ogłoszenia 19.11.2023

1.      W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP.

2.      We wtorek w czasie Mszy św. wieczornej będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Cecylii w intencji naszych organistów, chórzystów i wszystkich pielęgnujących muzykę w naszej parafii. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich chętnych na poczęstunek i spotkanie z chórzystami (na plebanii).

3.      Chór parafialny zaprasza na próby w każdą środę po Mszy Św. wieczornej W ramach prób prowadzone są zajęcia z emisji głosu, elementów teorii muzyki oraz nauka pieśni i utworów sakralnej muzyki klasycznej. Wszyscy chętni (szczególnie panowie) są mile widziani - zarówno osoby młode jak i starsze.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.