2024

Featured

Ogłoszenia 19.05.2024

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Jednak czas spowiedzi wielkanocnej trwa jeszcze do przyszłej niedzieli.
 2. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa). O 19. 30 – próba chóru (na plebanii).
 3. Spotkanie biblijne - środa godz. 19.00
 4. Spotkanie dla młodzieży – w piątek o 19.00.
 5. Zapraszamy do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o zostawienie kontaktu w zakrystii.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę: 5524 zł i 7 euro (diecezjalna i parafialna). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 1580 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 636 zł. Zbiórka do skarbonki na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu (oo. oblaci): 2750 zł. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy św. członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierali ofiary na dalsze inwestycje parafialne. Dziękujemy również rodzicom dzieci I Komunijnych za ofiarę na potrzeby parafialne, a także dzieciom za ofiarę na misje (500 zł) i na sierociniec w Betlejem (690 zł).
 7. W minionym tygodniu z renowacji wrócił kielich mszalny, który był używany w naszej parafii od początku jej istnienia. Bardzo dziękujemy rodzinie, która zasponsorowała odnowienie kielicha i pateny.
 8. Serdecznie dziękuję za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii. Dziękujemy również za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny

Ogłoszenia 12.05.2024

1. Wczoraj i dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Dzieci i ich bliskich polecamy modlitwie wszystkich parafian. O 16.15 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci
I-komunijnych. Od wtorku do piątku w ramach Mszy św. wieczornej dzieci będą przeżywać swój biały tydzień.

2. Przez cały tydzień modlimy się nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego (na zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną).

3. Jutro dzień fatimski. O godzinie 19.00 Msza św. z kazaniem fatimskim, a po niej różaniec w kościele i procesja z figurą Matki Bożej i świecami wokół kościoła. O poniesienie figury prosimy tym razem kobiety. Kazania fatimskie w tym roku wygłoszą dla nas oo. Oblaci z parafii św. Jana Pawła II.

Ogłoszenia 05.05.2024

 1. Zapraszamy dziś na 16.15 na nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej.
 2. Dziękujemy za piątkowe wspólne pielgrzymowanie do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lędzinach.
 3. Od poniedziałku do środy trwają tradycyjne dni krzyżowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje. W poniedziałek i wtorek po Mszy wieczornej, w środę – po Mszy porannej.
 4. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).

Ogłoszenia 28.04.2024

 1. Zapraszamy na 16.15 na nieszpory niedzielne.
 2. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe (po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o 16.15).
 3. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).
 4. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia 21.04.2024

 1. Zapraszamy na 16.15 na nieszpory niedzielne.
 2. Spotkanie chóru – poniedziałek o 19.00.
 3. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji(Dom św. Józefa).
 4. W czwartek święto św.Marka – po Mszy wieczornej procesja błagalna o urodzaje do krzyża przy ul. Wygonowej.
 5. Spotkanie dla młodzieży: w piątek o 19.00.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2018 Parafia WNMP Opole-Gosławice - ŁW
Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.