Ogłoszenia 25.02.2024

1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żalio godz. 16.15.
  2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowaniaz klasy 8. SP w poniedziałek o 18.30.
  3. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej – próba chóru. Zapraszamy do dołączenia i wspólnego śpiewu.
  4. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji(Dom św. Józefa).
  5. W środę po Mszy wieczornej – spotkanie biblijne.
  6. Od czwartku do niedzieli potrwają nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dla nas ks. Paweł Brudek. Zapraszamy do udziału w spotkaniach rekolekcyjnych. Szczegółowy plan spotkań w gazetce i na stronie parafialnej.
    W czwartek rano Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Jeśli tylko stan zdrowia na to pozwala, prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła naszym seniorom. Jeśli jest to niemożliwe, prosimy o umożliwienie uczestnictwa poprzez transmisję on-line. Osoby, które chcą przyjąć sakrament chorych, winny być w stanie łaski uświęcającej.
    Ks. rekolekcjonista odwiedzi chorych z Komunią św. w piątek i sobotę. Zgłoszenia osób dodatkowych (spoza stałej listy) – do środy.
    W piątek po Mszy wieczornej spotkanie rekolekcyjne dla młodzieżyMałżonków i narzeczonych zapraszamy na spotkanie po Mszy św. wieczornej w sobotę.
    W czasie rekolekcji będzie trwała także całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy, by między codziennymi zajęciami znaleźć choć pół godziny na spotkanie z Panem Jezusem w Eucharystii. Z tyłu kościoła jest wyłożona lista, na której można zaznaczyć swoją obecność. Starajmy się, by przez cały dzień ktoś był obecny na modlitwie.
    Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia 18.02.2024

1. W czasie Wielkiego Postu w liturgii Mszy św. nie śpiewamy Chwała na wysokości Bogu, hymnu Te Deum i śpiewu Radosna Światłości. W czasie Mszy św. jubileuszowych zamiast Te Deum po komunii będziemy śpiewać pieśń Maryi – Wielbij Dusza moja Pana.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16.15. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił o. Damian Dybała OMI, proboszcz z parafii św. Jana Pawła II.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP w poniedziałek o 18.30.

Ogłoszenia 11.02.2024

1. Dziś o 16.15 nieszpory z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się
    do I komunii św.
  2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP w poniedziałek o 18.30.
  3. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej – próba chóru. Zapraszamy do dołączenia i wspólnego śpiewu.

Ogłoszenia 04.02.2024

1. Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16.15.
  2. Po kolędowej przerwie wracamy od jutra do półgodzinnej adoracji przed Mszą św. wieczorną od poniedziałku do czwartku. W tym czasie jest także okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji modlimy się Litanią do NSPJ, prosząc szczególnie o pokój na świecie.
  3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia 28.01.2024

1. Gościmy dziś ks. Włodzimierza Aksentsyeu z Białorusi. Cały dzień głosi dziś kazanie, a po Mszach św. będzie możliwość wsparcia jego pracy.
  2. Zapraszamy na godz. 15.30 na koncert kolęd w wykonaniu chóru Laudate Dominum z parafii bł. Czesława. Po koncercie będzie możliwe złożenie ofiary jako podziękowanie za ich występ.
  3. Do środy trwają jeszcze odwiedziny kolędowe. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i rozmowy oraz ofiary składane na dalsze remonty w Domu św. Józefa. W związku z kolędą kancelaria parafialna do środy czynna wyłącznie po Mszy św. porannej.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.