Ogłoszenia 07.04.2024

  1. Księdzu Marcinowi Pasiowi dziękujemy za dzisiejszą posługę w naszej parafii. Po Mszy św. można wspomóc jego pracę dla młodych.
  2. O godzinie 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  3. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przesunięta z 25.03). Zapraszamy serdecznie na Mszę świętą w tym dniu. Jest to także dzień świętości życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z tyłu kościoła są wyłożone deklaracje – będzie je można jutro uroczyście złożyć w czasie Mszy św. wieczornej.
  4. Przypominamy i zachęcamy do zgłaszania propozycji kandydatów do zarządu naszego cmentarza parafialnego. Propozycje można składać do koszyczka w czasie kolekty, bądź też do skarbon na filarach za ławkami.
  5. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).
  6. Zapraszamy do udziału w Warsztatach Muzycznych, które poprowadzi w naszej parafii p. Paweł Bębenek, znany i ceniony kompozytor oraz śpiewak muzyki liturgicznej. Zapisy przez formularz na stronie parafialnej do czwartku.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w okresie świątecznym: Wielki Czwartek 2413 zł, 2 euro (parafialna). Adoracja Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (na misje i parafialna): 4601 zł i 9 euro. Ofiara przy Bożym grobie (na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej): 1610 zł. Wielkanoc (Wigilia Paschalna i niedziela; parafialna): 8641 zł, 32 euro. Poniedziałek Wielkanocny (parafialna): 4065 zł i 11 euro, zbiórka na KUL: 882 zł. Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 1940 zł i 140 euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 222 zł. Dziś kolekta na Caritas Diecezji Opolskiej, za tydzień kolekta parafialna.
  8. Serdecznie dziękuję za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii. Dziękujemy również za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.