Intencje mszalne

Intencje 27.05.2024

Poniedziałek 27.05.2024

7.00    Za + mamę Annę i tatę Kazimierza o dar życia wiecznego.
18.00  Za + rodziców Matyldę i Józefa Gawlik, ++ dziadków Król i Gawlik, ++ ciotki, wujków, dusze czyścowe, oraz o Boże Błogosławieństwo w całej rodzinie.
Po Mszy św. nabożeństwo majowe

Wtorek 28.05.2024

7.00    O dar nieba dla + Waldemara Matejka (w kolejną rocznicę śmierci), jego + brata Krystiana Matejka oraz ich ++ rodziców Zuzannę i Ryszarda Matejka.
18.00  Za ++ rodziców Zofię (w 31. rocznicę śmierci), Włodzimierza Dwernickich, ++ dziadków Marię i Jana Rożankowskich, ciocię Wandę Mazanek i ++ z rodziny.
            Po Mszy św. nabożeństwo majowe

Środa 29.05.2024 św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Za + ciocię Danutę Cichosz, ++ rodziców.
            Po Mszy św. nabożeństwo majowe

Czwartek 30.05.2024 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

8.00    1. W intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
            2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo w intencji rodziny Meja, oraz w intencji Agnieszki i Marcina z okazji kolejnych rocznic urodzin.
Po Mszy św. procesja Eucharystyczna
11.00  Za + ojca Rafała (w kolejną rocznicę śmierci).
17.00  Za + ojca Henryka Sidor o radość życia wiecznego, ++ z rodziny i wszystkie dusze czyśćcowe.

Piątek 31.05.2024 święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

7.00    Za + męża, ojca i dziadka Krzysztofa Aleksanderek (w rocznicę ziemskich urodzin, od żony Hanny, dzieci: Agnieszki, Michała, Piotra z rodzinami).
18.00  Za + brata ks. Huberta Czernia.
            Po Mszy św. nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna, adoracja do 19.30.

Sobota 01.06.2024 św. Justyna, męczennika | I Sobota miesiąca

7.15    Różaniec wynagradzający
8.00    W intencji wynagradzającej NMP za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.
            Po Mszy św. medytacja I-sobotnia.
9.00    Miesięczne odwiedziny chorych (ks. Kamil).
16.00  Nauka przedchrzcielna (na plebanii).
17.00  Za ++ rodziców i dziadków Aleksandra i Zofię Sobota oraz za + brata Stanisława Sobotę.
           Po Mszy św. procesja eucharystyczna.

IX Niedziela Zwykła 02.06.2024

Kolekta parafialna i diecezjalna

8.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo w intencji Gizeli i Rajmunda Czech oraz dzieci z rodzinami.
10.00  Za ++ ojca Jana Uchorczak w rocznicę ziemskich urodzin, mamę Marię Uchorczak, ++ babcie i dziadków: Anielę, Kazimierza Uchorczak; Annę i Józefa Lesiak, ++ z pokrewieństwa oraz dusze czyśćcowe o łaskę nieba dla nich.
12.00  Za ++ teściów Mariannę i Kazimierza, brata Jana Stępień, + Jana Kopra, szwagra Stanisława Mazura.
16.15  Nieszpory niedzielne i procesja eucharystyczna.
17.00  Za ++ dziadków: Marię i Pawła Flakus oraz Martę i Karola Rzeźniczek.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.