Ogłoszenia 18.04.2021

1. 10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.
2. Dzisiaj o 16.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
3. Od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej suplikacje, różaniec za chorych i o zatrzymanie epidemii, a potem adoracja do 19.30.
4. W środę o 7.00 msza św. wotywna o św. Józefie. W roku św. Józefa w każdą środę za odmówienie modlitwy ku jego czci i przy spełnieniu zwykłych warunków – można uzyskać odpust zupełny.

5. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby Caritas: 1768 PLN Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 970 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna, za tydzień kolekta gospodarcza na inwestycje parafialne.
6. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli się do sfinansowania wynajęcia ekranu LED na czas Triduum Paschalnego. W tym tygodniu wpłynęło 850 PLN. Bóg zapłać.

7. Rodziców zapraszamy 26 kwietnia, o godz. 19.00 na spotkanie pod tytułem Dzieci w wirtualnej sieci. Spotkanie poprowadzi p. Bogna Białecka – psycholog z Poznania, która na co dzień pomaga i doradza rodzicom szczególnie w kwestii funkcjonowania dzieci i młodzieży w świecie cyfrowych mediów. Na naszej stronie parafialnej udostępniamy broszurę przygotowaną przez Fundację, w której działa nasz gość. Zachęcamy do lektury. Jeżeli zrodziłyby się jakieś pytania – to prosimy o przesłanie ich mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przekażemy je p. Bognie. Będzie również możliwość zadawania pytań w czasie spotkania. Jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą spotkanie odbędzie się w kościele, jeśli nie – będzie miało formę OnLine. Na naszej stronie jest formularz zapisów dla osób zainteresowanych spotkaniem. Gorąco polecamy!
8. Przypominamy o możliwości odliczenia od podatku ofiary składane na konto parafialne z dopiskiem Darowizna na cele kultu religijnego (do 6% kwoty uzyskanego dochodu). Zachęcamy by skorzystać z tej możliwości, którą daje państwo, jak również polecamy katolickie organizacje pożytku publicznego, które możemy wspomóc odliczeniem 1% naszego podatku.
9. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
10. Zostaliśmy poproszeni o pomoc w dystrybucji darmowych maseczek jednorazowaych. Opakowania po 50 sztuk, można odbierać po Mszy św. za kościołem.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.