Ogłoszenia 02.10.2022

Rosary

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej szczególnie w intencji pokoju, a także w intencji naszych rodzin, dzieci i młodzieży. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku – po Mszy wieczornej. W sobotę – po Mszy porannej oraz w niedzielę o godz. 16.15.
 3. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w Wyzwaniu Różańcowym. W zakrystii można odebrać planszę, na którą będą przyklejane naklejki, zbierane za udział w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku. Ewentualne brakujące naklejki można uzyskać, biorąc udział w różańcu w sobotę lub niedzielę. Na koniec miesiąca przewidujemy nagrody dla dzieci.
 4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: klasa VIII – poniedziałek, godz. 18.30 (na plebanii).
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie biblijne. Będziemy wspólnie rozważać liturgię słowa na przyszłą niedzielę.
 6. Przed nami I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św. wynagradzającej NSPJ. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00.
 7. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie w piątek od godz. 8.30. Zgłoszenia osób dodatkowych (spoza stałej listy) do środy.
 8. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
 9. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na energię elektryczną: 3879 PLN, 1 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne/przez ofiaromat: 305 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona) 725 PLN. Dziś i za tydzień kolekta parafialna. Siostry Służebnice Ducha Świętego z Raciborza bardzo dziękują za ofiarę przekazaną na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
 11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 12. Dziś o 19.10 na antenie TVP3 Opole premiera filmu Porozmawiajmy o Kościele. Film powstał w związku z jubileuszem 50-lecia naszej diecezji. Zapraszamy do oglądania.
 13. W piątek 7.10 kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Hubert Janowski. Pamiętajmy w tym dniu o jubilacie w modlitwie.
 14. Studentów zapraszamy na Rekolekcje na dobry początek. Jeśli jesteś młodym-dorosłym, który szuka wspólnoty, lub chcesz lepiej poznać Pana Boga, to jest to propozycja dla Ciebie. Rekolekcje odbędą się w dniach 3–5 października, w D.A. Resurrexit przy ul. Drzymały 1a. Szczegóły na www.dar-opole.pl.
 15. Zapraszamy na spotkanie dla kato-singli. Msza św. w intencji o dobrą żonę i dobrego męża odbędzie się 7 października w D.A. Resurrexit (ul. Drzymały 1a) W programie nabożeństwo, Msza św. i spotkanie przy stole.
 16. Zapraszamy na film pt. Johnny, opowiadający o ks. Janie Kaczkowskim. Seans w niedzielę 23.10, o godz. 18.30 w kinie Helios w C.H. Solaris. Cena biletu 14 PLN, zapisy w zakrystii do 16.10.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.