Ogłoszenia 17.12.2023

1.        Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: w poniedziałki i czwartki rano o 6.30, a od poniedziałku do piątku wieczorem o 18.00 roraty z udziałem dzieci.

2.        W gazetce parafialnej przy poszczególnych dniach tygodnia podane są terminy dodatkowych przedświątecznych dyżurów w konfesjonale
Bardzo prosimy o przygotowanie się do spowiedzi: zrobienie rachunku sumienia, wzbudzenie żalu za grzechy, zrobienie konkretnego postanowienia poprawy i gotowość do zadośćuczynienia Panu Bogu i bliźniemu (odmówienia zadanej pokuty oraz podjęcia wysiłku naprawienia wyrządzonego zła).

3.         Przedszkolaki z naszego przedszkola zapraszają na jasełka w poniedziałek o 16.30.

4.        Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o 19.15 (Dom św. Józefa).

5.        Nie będzie w tym tygodniu spotkania biblijnego.

6.        We wtorek i środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do pomocy przy budowaniu tegorocznej szopki w naszym kościele. Każda para rąk przyda się do pracy.

7.        Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o 9.15 (w kościele).

8.        Tegoroczną pasterkę odprawimy o godz. 23.00, a po niej zapraszamy na wspólne kolędowanie za kościołem. Można przynieść kilka pierników na wspólny stół. Ognisko, herbata i grzaniec będą już na Was czekały.

9.        Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: 4501 zł (parafialna). Kolekta z 8.12.: 620 zł. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 270 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 489 zł (skarbona). Dziś 3. niedziela miesiąca – zbiórka na dalsze inwestycje parafialne. Cele kolekt w okresie świątecznym są podane w gazetce.

10.    W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne (dobrowolna ofiara), świece Caritas (duża 15 zł, mała 7 zł.), świece świąteczne.

11.    Podobnie jak w latach ubiegłych w czasie kolędy, od poniedziałku do piątku, nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Kancelaria parafialna w tym czasie będzie czynna tylko po Mszach św. porannych.

12.    Nasze tegoroczne rodzinne kolędowanie odbędzie się w niedzielę 14.01 o godz. 15.30. Zachęcamy do przygotowania jednej lub kilku kolęd, które w gronie rodziny bądź przyjaciół będzie można wtedy wykonać.

13.    Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.