Ogłoszenia 24.12.2023

 1. Zachęcamy do religijnego przeżycia kolacji wigilijnej. Zadbajmy o odczytanie fragmentu z Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2, 1-14), wspólną modlitwę i łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd.
 2. Pasterkę odprawimy dziś o godz. 23.00, po niej zaś zapraszamy do wspólnego kolędowania na placu za kościołem. Będzie ognisko, herbata, grzaniec. Można przynieść kilka pierników na wspólny stół.
 3. W poniedziałek i wtorek Msze święte wg porządku niedzielnego. W poniedziałek o 16.15 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 4. W środę – wspomnienie św. Jana, po Mszach świętych poświęcenie wina.
 5. W czwartek – święto Młodzianków. O godz. 9.00 Msza św. w intencji dzieci.
 6. Od czwartku rozpoczynamy również tegoroczne odwiedziny kolędowe. Wejdziemy wszędzie tam, gdzie nas zaprosicie. Szczegółowe informacje o tegorocznej kolędzie i jej plan znajdziecie na naszej stronie internetowej.
 7. Podobnie jak w latach ubiegłych w czasie kolędy, od poniedziałku do piątku, nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Kancelaria parafialna w tym czasie będzie czynna tylko po Mszach św. porannych.
 8. Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny. Małżonków chcemy zaprosić do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Ten dzień to także ostatni dzień roku kalendarzowego. Wieczorna Msza święta w intencji parafian i dobrodziejów, a po niej nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na koniec roku.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: 4017 zł (gospodarcza). Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 1350 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 350 zł (skarbona). Kolekta z Pasterki – na Dom Samotnej Matki w Opolu, jutro i pojutrze kolekta parafialna.
 10. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne (dobrowolna ofiara).
 11. Nasze tegoroczne rodzinne kolędowanie odbędzie się w niedzielę 14.01 o godz. 15.30. Zachęcamy do przygotowania jednej lub kilku kolęd, które w gronie rodziny bądź przyjaciół będzie można wtedy wykonać.
 12. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.Szczególne podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła.
 13. We wrześniu 2024 roku zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie parafialnej.Grecja2024

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.